Вчені планують збільшити популяцію левів, тигрів, рисей та снігового барсу, які наразі на межі вимирання.
Оптимізму цьому наміру додає той факт, що першим у світі левенятам Віктору та Ізабель, які народилися після штучного запліднення, вже виповнився місяць, пише The Independent.
Такий експеримент здійснили у Преторійському університеті в Південній Африці.
![]() |
Першим у світі левенятам Віктору та Ізабель, які народилися після штучного запліднення, вже виповнився місяць |
"Існує величезна загроза живій природі через втрату середовища проживання великих кішок та через антропогенний тиск, що впливає на них", – пояснює Андре Гансвіндт, професор Інституту досліджень ссавців Преторійського університету.
Попередні спроби заохотити селекцію полягали в тому, щоб підселювати чоловічих та жіночих особин один до одного, сподіваючись, що вони паруватимуться. Однак котячі вперто не хотіли цього робити.
Але цей процес, який проводився в Окультурському заповіднику-резервації, спрацював.
Читай також:
Вчені, під керівництвом іспанського ветеринара і доктора наук Ісабель Кальєльта, зібрали сперму лева, а потім запліднили львицю в той момент, коли її гормони знаходилися на оптимальному рівні. Вона народила 25 серпня.
Левеня-дівчинку назвали на честь її вченої-мами.
"Ідея полягає в тому, щоб покращити наші знання про великих кішок і швидко перенести це в площину досліджень, – пояснює Кальєльта.
Сподіваємось, що це дослідження дозволить нам в подальшому виконувати подібні процедури для деяких з набагато рідших великих кішок".
Леви вимерли у 26 африканських країнах. За даними Міжнародного союзу природоохоронних територій, їх чисельність в дикій природі досягає лише 20 000, що вказує на те, що тварина є вразливою.
В Азії цих тварин залишилося ще менше – 4000 тигрів. Там же фіксують популяцію в 7000 сніжних барсів.