Вторгнення сонечок! Чому ці комахи з'являються у наших будинках
Ці маленькі червонасті створіння з чорними цятками на крилах часто з'являються у наших будинках з настанням холодів.
Звісно вони шукають затишку, але чи не можуть вони нам нашкодити? Дізнавався The Guardian.
Якщо ви уважно придивитеся до комах, що вторглися у ваш дім, то побачите, що вони не зовсім червоні, радше помаранчеві або навіть жовті, та мають чи надто багато плям, чи зовсім мало.
Якщо ви уважно придивитеся до комах, що вторглися у ваш дім, то побачите, що вони не зовсім червоні. Фото nanka-photo/Depositphotos |
Це не зовсім наше рідне сонечко.
Це комаха азійського виду. Вона має ненажерливий апетит та була спеціально виведена для боротьби з попелицями, які псували посіви у США в 1980-х.
Нещодавно ці сонечка оселился й у Європі. Так у Великій Британії вперше їх помітили у 2004-му році.
Найкращим способом відрізнити їх від традиційних для наших країв видів є пошук білих міток за головою та по коричневих, а не чорних лапках.
[L]Рідні нам сонечка у зимові місяці виживають ховаючись у палому листі на відкритому повітрі, а ці – азійські – віддають перевагу нашим будинкам.
Їх ваблять бліді кольори. Наприклад, стеля, яка, напевно, нагадує їм скелясті гірські схили.
Професорка Хелен Рой з британського Центру екології та гідрології закликає нас не вбивати їх.
"Це справжнє видовище дикої природи, – каже вона. – Вони можуть бути неприємністю, якщо їх збереться зі сотню у своїй спальні, але це не проблема для здоров'я людини.
Проблеми біорізноманіття набагато більші, ніж "людські неприємності".
Якщо ви десь чули, що ці сонечка переносять інфекції, які передаються статевим шляхом, то Хелен Рой це підтверджує.
На тільцях комах дійсно є невелика кількість грибка, "але вони передають його лише в межах свого виду", каже професорка. Навіть рідні нам червоні сонечка не вражає цей грибок.
Повний вплив азійських сонечок на екосистему ще не досліджено. Тому найкраще, що ми можемо зробити, це намагатися жити мирно разом з цим яскравим новим видом.