Як заборона лупцювати дітей впливає на їхню поведінку – дослідження

6929
17 жовтня 2018

У країнах, де тілесне покарання заборонене, молоді люди, особливо дівчата, рідше вступають у сутички.

Фото monkeybusiness / Depositphotos

На це вказує дослідження команди вчених із Канади, США та Ізраїлю, яке доводить, що покарання  дітей ляпасами може нашкодити, пише The Guardian.

Упродовж 9 років науковці проводили опитування в школах 88 країн.

Реклама:

Більш ніж 400 тисяч підлітків та юнаків віком 11-25 років запитали про те, як часто вони втручалися в будь-які бійки з іншими.

Потім команда розглянула, чи заборонені тілесні покарання у тій чи іншій країні, і якщо так, то чи заборона поширювалася лише на школи, чи й домашнє виховання також.

Дослідники виявили, що хлопчики більш ніж втричі частіше б'ються, ніж дівчата, – більше 4 разів на рік.

Та при цьому у країнах, де тілесні покарання повністю заборонені, такі часті сутички виявилися на 31% менш поширені серед хлопчиків та на 58% – серед дівчат віком 13 років.

Коли ж вчені взяли до уваги такі фактори, як економічний рівень країн, показники кількості убивств, заборону на смертну кару, стало відомо, що заборона тілесного покарання впливає лише на поведінку дівчат.

Незважаючи на такі результати, дослідники не впевнені, що заборона тілесного покарання однозначно призведе до кращої поведінки.

Реклама:

"Я не можу стверджувати, що у країні, яка вирішить заборонити тілесні покарання, завтра буде спостерігатися тенденція зменшення насильства серед молоді", – каже співавтор дослідження з Канадського університету Макгілла Франк Ельгар.

Утім, професорка з розвитку людського потенціалу та сімейних наук з Техаського університету Остіна Елізабет Гершонф переконана, що агресія – один із найсильніших факторів, що впливає на дитину.

На її думку, коли дитину б'ють – це приклад застосування агресії до інших людей, і діти цьому навчаються.

"Це також пов'язане із виникненням проблем з психічним здоров'ям, таких як депресія та тривога", – переконана професорка.Реклама: