7 порад, які допоможуть зменшити кількість сміття після свят

Наталiя Бушковська — 26 грудня 2019, 10:17

"Новорічні та різдвяні свята – це не лише ялинка, вогники, час разом з близькими та відпочинок.

Це також тонни сміття, яке залишається після підготовки святкового меню, купування подарунків та прикрашання домівок, вулиць чи офісів до свят", пише на своїй офіційній сторінці у Facebook колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Обсяги сміття, що припадають на одну людину, в Україні складають від 0,5 до 0,99 кілограма сміття на день.

Свята — це також тонни сміття, яке залишається після підготовки святкового меню, купування подарунків та прикрашання домівок, вулиць чи офісів до свят. Фото: fashionstock/Depositphotos

А у свята його, звісно, стає значно більше. До прикладу, за даними Українського клубу аграрного бізнесу, після зимових свят українці викидають на смітник їжі на 470 мільйонів гривень.

Як зменшити кількість сміття та залишків їжі після свят

🎁 Якщо вже є – не купуйте. Часто ретельна ревізія та прибирання вдома дозволяють знайти багато речей, про які ви давно забули.

Серед них можуть бути невикористані обгортки для подарунків, новорічні іграшки чи старі гірлянди. Перед тим, як купувати щось нове, обов’язково перевірте, чи не маєте такого вдома. Старі речі можуть стати гарними новими. Також використовуйте речі якомога довше та за можливості здавайте їх на переробку.

🎁 Робіть своїми руками. Тренд останніх років – виготовлення нових речей зі старих чи з перероблених матеріалів (апсайклінг).

Є багато опцій для виготовлення новорічних прикрас чи упаковок для подарунків у спосіб, менш шкідливий для довкілля. Перегляньте старі речі вдома, можливо, ви знайдете матеріали, які збиралися викинути на смітник. Їм можна дати нове життя.

🎁 Подумайте заздалегідь про подарунки. Близько 35% американців мають у шафі різдвяний подарунок, який там просто лежить та збирає пил. Скоріше за все, ви теж маєте такі речі.

Тому перед тим, як дарувати подарунок, подумайте, чи справді він потрібен людині. Можливо, краще подарувати враження – купон на відвідування курсів, квиток у театр чи кіно, а не якусь дрібничку чи річ, якою найбільш ймовірно людина не буде користуватися.

🛍 Намагайтеся використовувати менше паперу для обгортання подарунків. Це ще один "ресурс", який після свят купами лежить на смітниках та забруднює довкілля. Подумайте про іншу альтернативу – загорніть подарунок у крафтовий папір, газету чи даруйте без обгортки. На різних форумах є безліч порад, як обійтися без кольорових обгорток і зробити пакування для подарунка самостійно.

🖊Заздалегідь плануйте святкове меню. Перед плануванням списку покупок для святкового столу, перевірте холодильник та морозилку, перш ніж прямувати до магазину. Так ви зможете уникнути покупки додаткових продуктів, які у вас вже є. Опісля складіть список покупок і сплануйте, що можна приготувати із залишків, які вже є у вашому холодильнику.

🥖Якщо наготували багато їжі – знайдіть час, щоби правильно підготувати залишки до зберігання.

Після святкових застіль багато людей не хочуть деякий час дивитися на їжу. Але знайдіть все-таки час, щоби прибрати залишки страв та підготувати її до зберігання. Більшість харчових продуктів можна заморозити та вживати їх після розморожування. Це також збереже вам час на приготування їжі в наступні після свят дні.

🌲Заплануйте час, щоби відвезти на переробку живу ялинку (якщо таку встановили вдома).

В таких пунктах ялинку переробляють на стружку у спеціальному подрібнювачі. Таку стружку можна використовувати для спалювання у твердопаливних котлах, як утеплювачі або добриво для міських насаджень.

Саме такий спосіб є найбільш дружнім для довкілля. Дізнайтеся про таку можливість у вашому місті. Адреси пунктів у Києві:

  • просп. Голосіївський, 87-г;
  • вул. Тростянецька, 58-А;
  • вул. Електротехнічна, 26;
  • вул. Визволителів, 6;
  • просп. С. Бандери, 26-А;
  • вул. Залізничне шосе, 61;
  • вул. Дмитрівська, 16 (виробнича база);
  • вул. Новопольова, 95-А;
  • спуск Герцена, 6;
  • Бориспільське шосе, 23 км;
  • просп. Броварський, 2а;
  • вул. Радистів, 1-в;
  • Нікольське лісництво;
  • Броварське лісництво, кв №72.

Вас також може зацікавити:

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні