Чому необхідно постійно очищати свій смартфон? Пояснює Супрун

Миронова Наталія — 10 березня 2020, 13:40

Чи знаєте ви, яка одна з найбрудніших речей у вашому будинку?

Смартфон. Ви користуєтесь ним удома, у громадських місцях, у вбиральні, на кухні. Але як часто ви його очищаєте?

За даними дослідження Dscout, в середньому люди торкаються телефону понад 2600 разів на день. Для більш активних користувачів ця кількість сягає більш ніж 5 тисяч разів.

Наші смартфони дуже брудні. Фото pixabay

Чому телефон необхідно очищати?

На телефонах залишаються них залишаються сліди від пальців, волога, жир і піт від скронь, вух і волосся, залишки їжі та бруду, пише ексочільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook.

ВІДЕО ДНЯ

Ще на поверхні телефонів можуть виживати небезпечні патогени – патогенні штами кишкової палички, антибіотикорезистентні стафілококи чи стрептококи та інші. Вони можуть виступати збудниками кишкових та шкірних інфекцій, підвищити ризики гострого кишкового отруєння або викликати грип.

"Стосовно ризику підхопити коронавірус COVID-19, то він також теоретично є. Поки ще точно невідомо, як довго вірус SARS-CoV-2, який викликає хворобу, виживає на поверхнях. Але, схоже, що він поводиться, як і інші коронавіруси" – пише вона.

Патогени виживають на поверхні телефонів протягом тривалого часу. Фото pixabay.

Патогени можуть зберігатися на поверхнях від кількох годин або до кількох днів. Тривалість залежить від різних умов — типу поверхні, температури, вологості навколишнього середовища.

Вірус, що викликав спалах SARS-CoV у 2002-2003 роках витримував три доби на пористих поверхнях, як картон чи тканина, стільки ж на металевій поверхні, і близько 60-96 годин на пластику і склі.

Вірус, що викликав спалах MERS-CoV у 2012 році, може витримати в середньому 48 годин за температури 20 градусів Цельсія на різних поверхнях.

Як дбати про гігієну телефона.

Уляна Супрун радить наступні кроки, як тримати телефон у чистоті:

▪ Менше користуватись телефоном у громадському транспорті, оскільки там потенційно багато збудників хвороб. Не брати телефон, якщо перед цим ви чіпали інші поверхні у транспорті.

▪ Для очищення поверхні можна використовувати тканину з мікрофібри, теплу воду й мило. Виробники телефонів рекомендують змочити тканину у воді з милом та акуратно (щоби рідина не потрапила в отвори) протерти всі поверхні, попередньо вимкнувши телефон.

▪ Також можна використовувати спиртовмісні дезінфектанти. До прикладу, спиртовмісний дезінфікуючий засіб, спрей чи серветки на основі ізопропілового спирту. Але є ризик, що вони можуть пошкодити екран телефону.

▪ Для очищення можна приготувати розчин з 60% води та 40% спирту. Так само як і з водою і милом, потрібно змочити тканину з мікрофібри у цьому розчині і протерти поверхні. Після цього витерти сухою тканиною.

▪ Ще один спосіб — спеціальні ультрафіолетові бокси. Такий пристрій виглядає як коробка чи кейс, у який поміщають телефон на певний час, де з допомогою ультрафіолетових ламп відбувається очищення. Такі бокси визнані найбільш ефективним способом для знищення патогенів.

[BANNER2]

"В будь-якому разі очищення телефона буде малоефективним, якщо не дбати про власну гігієну рук.

Якщо руки не помити, а потім торкнутися очей, носа чи рота, таким шляхом патогени можуть потрапити у ваш організм", – пише вона.

Вас також може зацікавити:

Ваші навушники "купаються" в бактеріях: як їх безпечно очистити

Як правильно почистити пензлі для макіяжу? Розповідають дерматологи

Як правильно користуватися антисептиком для рук. Пояснює Супрун

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами на наших сторінках у Facebook та у Twitter.

А якщо хочете бути в курсі лише новин та важливої інформації про здоров'я, підписуйтесь на нашу Facebook-групу про здоров'я та здоровий спосіб життя.

Реклама:

Головне сьогодні