Що ви знаєте про українські революції? ТЕСТ

Пізня осінь в Україні – традиційно пора протестів. 21 листопада відоме в історії, як день, коли почалися дві революції: одна – у 2004-му, а друга - у 2013.
Саме тому у цей день відзначають День гідності і свободи.
У 2004-му люди почали виходити на вулицю на знак протесту проти результатів другого туру президентських виборів, у яких брали участь тодішній прем'єр Віктор Янукович і голова партії "Наша Україна" Віктор Ющенко.
Переможцем визнали Віктора Януковича, незважаючи на велику кількість порушень при голосуванні. Прибічники Ющенка результатів не визнали і почали масові акції протесту. Зрештою, влада була вимушена оголосити "третій тур", на якому вже переміг Ющенко. Цей період увійшов в історію як Помаранчева революція.
У 2013 році однією з причин протестів стала відмова уряду Миколи Азарова підписувати угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Незабаром мирні мітинги переросли у криваве протистояння з владою і призвели до втечі президента Януковича.
Саме ці події, які відомі під назвою Євромайдан та Революція гідності, передували початку першої фази російсько-української війни. А саме окупації Криму та початку бойових дій на Донбасі.
Сьогодні Україна продовжує боротьбу за гідність і свободу, але тепер не на Майдані, а на фронті проти російських загарбників.
До Дня гідності і свободи "Українська правда. Життя" пропонує пройти тест про події тих часів.
Коли у 2004 році у тодішнього прем’єра Віктора Януковича поцілили яйцем, він упав. У якому місті це сталося?
На скільки відсотків Віктор Янукович «випередив» Віктора Ющенка у результаті підрахунку голосів у другому турі президентських виборів 21 листопада 2004 року?
Як називали об’єднання східних і південних областей, яке намагалися проголосити на Сєверодонецькому з’їзді 2004-го року?
Коли на Майдані вперше пролунав набат з Михайлівського собору і що означав цей церковний дзвін?

Коли сталося побиття студентів на Майдані, після якого мирний протест перетворився на силове протистояння?
