Вчені пояснили, чому тривалий перегляд телевізора є небезпечним для дітей
У дітей, які проводять надто багато часу перед екраном телевізора, можуть виникнути проблеми з поведінкою і розвитком деяких навичок.
Про це пише Science Alert, посилаючись на дослідження американських вчених, опубліковане у науковому журналі Jama Pediatrics.
Вчені стверджують, якщо перегляд телевізора в необмеженій кількості загрожує дітям виникненням проблем з розвитком емоційного інтелекту, а також атипової поведінки.
Така поведінка може спричинити проблеми зі сном, затримку мовлення і навіть розлад аутистичного спектру.
Фото: t.tomsickova/Depositphotos |
"Цей зв’язок може мати наслідки для синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю та аутизму, оскільки атипова сенсорна поведінка більш поширена серед дітей", – каже психіатр Університету Дрекселя Карен Хеффлер.
Автори дослідження дійшли висновку, що діти віком до двох років, які проводили багато часу перед телевізором або будь-яким іншим екраном, до трирічного віку частіше поводять себе нетипово. І що більше часу вони приділяли телевізору, то більшим був ризик виникнення проблем із поведінкою.
Однією з таких проблем дослідники називають "пошук та уникнення відчуттів", коли дитина шукає інтенсивної сенсорної стимуляції або навпаки уникає її.
Результати свідчать: діти, які часто дивляться телевізор протягом першого року життя, мають на 105% вищу ймовірність виникнення проблем з поведінкою, ніж ті, які не дивляться.
Для півторарічних дітей кожна додаткова година перед екраном на 23% підвищує ризик запізнілого проявлення високої сенсорної поведінки, пов’язаної з уникненням відчуттів. Серед дітей віком від двох років цей ризик становить 20%.
Для аналізу вчені використали дані Національного дослідження дітей США, у якому взяли участь близько 5 тисяч дітей. Вони включають інформацію про вплив екрана телевізора на немовлят і дітей у віці 12, 18 і 24 місяців.
Дослідники також зважали на інші фактори, зокрема вік, анамнез, освіта вихователів чи опікунів і те, як часто дитина грається або гуляє.
Їхні висновки свідчать, що час перед екраном є значущим фактором для розвитку малюка. Щоправда, вчені також наголошують на потребі провести додаткові дослідження, які б визначили причинно-наслідковий зв'язок.
Раніше ми писали 6 порад, як зберегти зір.
Віра Шурмакевич, "УП. Життя"
Читайте також: Кілограми моркви зір не вилікують: міфи про те, що шкодить очам