Українська правда

Три дні та три ночі божевілля у Барселоні

1 липня 2008, 14:14

Найбільш значущий фестиваль електронної музики Sonar наприкінці червня в 15 раз відбувся у іспанській Барселоні.

"Сонар" не є фестивалем у традиційному розумінні, коли за містом утворюється кілька майданчиків, на яких виступають провідні музичні продюсери.

"Сонар" є аналогом тижнів високої моди. Крім самого дефіле, тобто live- та діджей-сетів, у рамках фестивалю відбувається мультимедійна програма, яка за різноманітністю та актуальністю не поступається музичній складовій.

Тому і офіційна назва "Сонар" - це "Міжнародний фестиваль просунутої музики і мультимедійного мистецтва".

Вибираючи символ для "Сонару", організатори намагаються вигадати фішку, застосовуючи всю наявну в арсеналі іронію та нестандартні погляди на світ.

В 2005, наприклад, такою фішкою були "великі фальсифікатори" - головним зображенням фестивалю зробили фото жінки, яка виграла Бостонський марафон, але згодом з'ясувалося, що частину дистанції марафону вона проїхала... на метро.

Фішкою Sonar-2008 зробили інсталяції з зображенням тварино-людських гібридів, яких начебто винайшли у якійсь містичній лабораторії в Китаї. Собаку, свиню, восьминога, птаху чи рибу поєднали з головами людей і поклали на обідній стіл, вкритий ситцевими скатерками. Їжте - не подавіться!

 
 
 
 
 
Але, звичайно, причина, через яку на Sonar з'їжджаються з усієї Європи - це найактуальніша лінійка електронних виконавців плюс толерантне ставлення до наркотиків. Придбати кокаїн у Барселоні не складає великої проблеми, а на танцполі можна побачити людей, як його вживають, уже не ховаючись по туалетам.

Денна частина фестивалю проходить в центрі Барселони у Музеї сучасного мистецтва, який переобладнують під кілька майданчиків. Місцеві мешканці вже втомилися щороку слухати грюкіт під своїми вікнами. Тому цього разу протест виражався у величезному саморобному транспаранті, який вивісили на фасаді сусіднього будинку з пропозицією: "Sonar, забирайся геть!"

 

Нічна частина відбувається у виставковому комплексі на виїзді з Барселони і значно менше заважає спокійному життю цього неспокійного міста.

У дні, коли в Барселоні відбувається Sonar, до міста приїжджають сотні музичних зірок, яким не вистачило місця в офіційній програмі фестивалю. Вони виступають у всіх місцевих клубах та на пляжах Барселони. Цього разу було навіть вирішено провести своєрідний анти-Sonar, майданчиком для якого став клуб Nitsa, організатори якого спотворили логотип в пику Sonar. 

 

Загалом переповідати Sonar неможливо. 232 артисти, які взяли участь у фестивалі, грали live, плюс ще 80 виступили з діджейськими сетами. Це все - протягом трьох днів та ночей.

Сказати, що цьогорічний Sonar став проривом для нових імен - не можна. Скоріше фестиваль був фотографією поточного моменту в електронній музиці, яка зафіксувала сучасний стан речей.

Королем Sonar-2008 був французький проект Justice, який зібрав не менше десяти тисяч на центральній площадці нічної частини фестивалю.

 

 

Justice, який вийшов за межі музичних стилів, відбиває головні прагнення сучасного слухача - не триматися в одній ніші, експериментувати і змішувати, щоб створити коктейль, який щосили вдарить у голову.

https://www.dailymotion.com/swf/x5x839&related=1
Justice. 1

https://www.dailymotion.com/swf/x5x8az&related=1
Justice. 2

https://www.dailymotion.com/swf/x5x8dk&related=1
Justice. 3

Багаторічним хедлайнером фестивалів Sonar є француженка Miss Kittin. Цього року вона грала чистий live - виключно свій музичний матеріал. Як виявилося, голосові партії їй краще виходить робити у студії.

https://www.dailymotion.com/swf/x5x91l&related=1
Miss Kittin

Максимальна участь жінок була однією з особливостей цьогорічного Sonar. Інша француженка Chloe довела, що вміє робити електронну музику не гірше за чоловіків.

https://www.dailymotion.com/swf/x5x7rw&related=1
Chloe

Канадському лейблу Minus віддали цілу площадку на всю ніч з нагоди десятиріччя та на знак поваги до засновника Річі Хоутіна (на відео - уривок сету у виконанні учениці Хоутіна Магди).

https://www.dailymotion.com/swf/x5x8fe&related=1
Magda

Рікардо Віллалобос з Чилі закривав цьогорічний Sonar. Йому вдалося зробити нечуване - за підсумками 2007 року він став першим не-німцем - найкращим електронним музикантом у версії німецького журналу Groove.

https://www.dailymotion.com/swf/x5x8nc&related=1
Рікардо Віллалобос

На Sonar зіграв проект Х-102, який через 15 років після розпаду знову утворили Джефф Міллз та Майк Бенкс, батьки сучасного техно. Вони зіграли нову версію легендарного сету "Х-102 Discovers The Rings Of Saturn", який вперше було записано в 1992 році.

Зараз шоу супроводжували найостанніші фотографії Сатурну, які раніше ніде не демонструвалися, зроблені в рамках проекту "Кассіні" з вивчення цієї планети.

https://www.dailymotion.com/swf/x5x8pc&related=1
X-102 Discovers The Rings Of Saturn

Використано фото організаторів Sonar