Гіпсові діти хочуть стати як Луценко, і просять уваги

Вона "поселилась" на Майдані нещодавно. Разом з ще дев'ятьма своїми білими товаришами, ця нежива дитина має звернути увагу дорослих на проблему спілкування батьків зі своїми чадами.

Адже, як свідчать дані дослідження Київського міжнародного інституту соціології, в Україні існує дефіцит якісного та повноцінного спілкування між батьками і дітьми.

Так, більше половини батьків, опитаних установою протягом червня-липня 2008 року недостатньо знають, які проблеми виникають у їхніх дітей та як діти їх вирішують. А майже кожній четвертій українській дитині не вистачає спілкування з власними батьками.

"Хочу до мами і тата"

У кожної статуї - своя власна історія, яку вона оповідає всім, хто підходить до них впритул.

ВІДЕО ДНЯ

Водночас вони мовчать, коли поряд немає живих істот. В залежності від того, наскільки близько підійти до об'єкта інсталяції, можна почути від короткої фрази на зразок «не чіпай мої ляльки» до цілої розповіді про батьків, навчання в школі, плани на майбутнє, друзів тощо. Все те, що малі діти радо розповідають при першій ліпшій нагоді.

Але наразі білі дітлахи на центральні площі України виглядають нещасними і нікому не потрібними: хлопчик плаче, закривши обличчя руками, дівчинка проситься на руки, інша ж самотньо тягне ведмедика.

Хтось читає книжку, а хтось просто дивиться у небо. Гіпсова пара, яка чекає народження дитини, стоїть дещо подалі, і ніби спостерігає за сумним видовищем.

Послухати зразки розповідей дітей можна ось тут: Фрагмент 1

Завантажте Flash Player, щоб переглянути відео.

Фрагмент2

Завантажте Flash Player, щоб переглянути відео.

"Чи Ви знаєте, що хоче Вам розповісти Ваша дитина?" - запитують організатори з дзеркальної таблички, яку тримає в руках гіпсова людина. Спостереження "Життя" за відвідувачами інсталяції довело, що їх тема не дуже зачепила.

І хоча навіть посеред робочого дня в центрі Києва "тусується" така велика кількість людей, що вільно рухатись по ньому важко, біля гіпсових чоловічків зупинялись хіба що поодинокі матері з дітьми та дівчата.

Молоді хлопці, зупинившись на мить біля дівчини, яка слухала розповіді дитини, з криком "та це якийсь гон!" відбігли до фонтанів.

Мабуть, треба, щоб статуї на Майдані голосно кричали: "Зверни на мене увагу!"

Всі фото Дмитра Ларіна

Реклама:

Головне сьогодні