Хто секс-символ української літератури?

— 10 вересня 2008, 12:19

Волевиявлення буде анонімним (на сайті vsiknygy.net.ua ). Організатори визначили короткий список сучасних письменниць та письменників, гідних цього високого звання.

Дехто з них, довідавшись про номінацію, попрохав зняти свою кандидатуру. Але кожен має можливість голосувати за будь-кого: адже окрім запропонованих 9 кандидатів читачі зможуть вписати свого. Без обмежень.

Претендентки на звання секс-символа сучасної української літератури:

Лариса Денисенко

ВІДЕО ДНЯ

Ця вродлива жінка дивує різноманітністю своїх талантів: адвокат, модель, письменниця, телеведуча. Непередбачувану, як і її героїні, Ларису Денисенко завжди приємно чути і бачити на телеекрані.

Марина Дяченко

Прекрасна половина найфантастичнішого письменницького дуету України. Приваблива жінка, співавторка та натхненниця Сергія Дяченка, який наполягає на тому, щоб у назві їх дуету ім'я дружини завжди стояло на першому місці.

Оксана Забужко

Вона увірвалася до української літератури, на весь голос заявивши, що секс та стать в Україні існує і їх треба досліджувати. Постпред нашої країни на європейській літературній арені, Оксана Забужко переконливо доводить, що українські жінки славні як красою, так й інтелектом.

Люба Клименко

Спровокувала вибух у сучасній українській літературі, відверто розповівши про найпотаємніші бажання співвітчизниць ─ без манірності та вдаваної сором'язливості. Таємниця навколо справжнього обличчя Люби Клименко робить її ще бажанішою.

Світлана Поваляєва

Смілива, розкута, епетажна письменниця ніколи не буває обділена увагою представників сильної статі. Світлана Поваляєва не боїться разом з душею оголювати перед шанувальниками власне тіло під захоплені оплески сильної статі.

Ірен Роздобудько

Модна письменниця, сценаристка, головний редактор журналу "Караван історій" знається на світському житті. За книжками Ірен Роздобудько читачі можуть вивчати психологічні наслідки реалізацій своїх еротичних фантазій.

Марія Матіос

Завжди елегантна та сповнена відчуття власної гідності письменниця не соромиться виставляти перед читачами найпотаємніші закутки жіночої душі. Марія Матіос - прима сучасної української літератури.

Ірена Карпа

Молода та гаряча співачка, телеведуча, письменниця не припиняє демонструвати власну сексуальність, періодично з'являючись оголеною на сторінках чоловічих журналів. Ірена Карпа - справжня гламурна епатажниця.

Ірена Карпа не сором'язлива. Ось таке фото Олександра Мордерера не так давно опублікував TabloID

Катерина Хінкулова

Звабливий тембр голосу ведучої Бі-Бі-Сі давно знайомий українським слухачам. А віднедавна Катерина Хінкулова стала відомою ще й читачам. Кохання з трансвеститом на мосту та інші пікантні витівки її героїнь, безперечно, дають право на місце серед претендентів.

Претенденти на звання секс-символа сучасної української літератури:

Богдан-Олег Горобчук

Якщо зворушливо-ніжні описи почуттів до коханої, відтворені в поезії Богдана-Олега, не схвилюють сердець шанувальниць літератури, то їх неодмінно зачарує загадковий імідж молодого поета-"двотисячника".

Юрій Винничук

Співець галицького еротизму, містифікатор, провокатор. Знавець правил весняних ігор у осінніх садах.

Олексій Волков

Тернопільський мачо, лікар, що знається на жіночих душах. Його інтелектуальні детективи сповнені справжньої романтики й рідкісної для чоловіків віри у всесильність справжнього кохання.

Любко Дереш

Судячи з творчості, Любко не боїться згустити навколо себе трохи пітьми та тяжіє до літературного екстриму. Чи можна говорити про те, що існує його культ? Хтозна. Але читачкам він подобається.

Дмитро Лазуткін

Каратист плюс поет ─ певно, найефективніше поєднання для того, аби влучати в жіночі серця. Навряд чи хтось зможе встояти під силою подвійного удару.

Сергій Пантюк

"Його всеп'янійшество Сліва" ─ поет весняного похмілля, наділений буйним темпераментом, що втілюється в його творчості. Утверджує буяння життя у всіх його проявах.

Лесь Подерв'янський

Матюкливий Подерев'янський. Фото text-context.org.ua
"Учитель", чия сміливість і безсоромність у відображенні наших реалій притягує до його творчості все більше шанувальників і шанувальниць. Його обожнюють, його ненавидять, його цитують на перших побаченнях.

Олесь Ульяненко

Бешкетник, анархіст, провокатор ─ як тільки не іменують цього письменника. З таким іміджем важко не мати популярності серед представниць прекрасної статі, адже загальновідомо, що жінкам найбільше подобаються "погані хлопці".

Василь Шкляр

Аби переконатися, що цей письменник має ключ до сердець українських жінок, варто подивитися в його очі або прочитати кілька рядків із книжок. Такими, певно, були козаки-характерники на Запоріжжі.

Крім того, як повідомляє газета "Друг Читача", за їхніми дослідженнями можна визначити секс-символами класичної української літератури. І це попри те, що українська література традиційно сповідувала високу моральність і непорушну цнотливість.

"Межею відвертості у класичних творах були натяки на перші поцілунки та фігуральні вислови про загублений вінок. Проте мистецтво і еротика нероздільні, й навіть коли інтимне скромно ховається у затінок, крізь несміливі рядки проступають виразні натяки.

Провівши невелике дослідження, газета "Друг читача" з'ясувала, що в українській літературі (як сучасній, так і класичній) є постаті, життя і творчість яких дозволяють назвати їх не інакше, ніж секс-символами", - йдеться у прес-релізі газети.

Ось ті, кого за результатами дослідження можна вважати секс-символами класичної української літератури:

Жінки

Маруся Чурай

Дослідники можуть довго ламати списи над історичною достовірністю існування цієї української Сафо, проте легенди, які живуть багато століть поспіль, не потребують жодних аргументів для того, щоб нести в собі заряд реальності. Тим більше, що науковці наводять докази справжнього існування чоловіків, закоханих у Марусю, - Гриця Бобренка та Івана Іскренка.

А якщо насправді існували чоловіки, закохані в жінку, то чом відмовляти в реальності їй самій? У будь-якому разі, Маруся Чурай помандрувала слідом за піснями, перетворившись на символ - не одновимірний, не здатний вичерпатися якимсь одним підходом. (Докладніше про дослідження та перелічених нижче письменників читайте на сайті vsiknygy.net.ua або у ДЧ №16, 2008)

Марко Вовчок

Жінки ненавиділи Марко Вовчок, бо чоловіки її обожнювали. Саме так було будь-де і будь-коли. І в Орлі, де Маркович одружився з сімнадцятилітньою красунею, і в Санкт-Петербурзі, де до її ніг упали Пантелеймон Куліш, Іван Тургенєв, і в Парижі, куди вона приїхала вже з Тургенєвим та підкорила весь мистецький бомонд.

Там серед приятелів Марії були Герцен, Лев Толстой, Добролюбов, Менделєєв, Боткін, композитор Бородін, французькі письменники Жуль Верн, Густав Флобер, Проспер Меріме...

Олена Теліга

Твердий характер Олени Теліги був не просто декларацією, а виявлявся у вчинках, а надто ─ у стосунках з чоловіками, які воліла бачити вільними.

Водночас Олена Теліга була надзвичайно приваблива. У цю королеву в капелюшку закохувалися з легкістю, про що свідчать спогади її сучасників: "Щось непереможно тягло дивитися на неї, вдивлятися в її обличчя. На обличчі була вона не вродлива, але досить висока й струнка. Одягнена в елегантний бежевий плащ... Капелюшок, як тепер мені здається, бронзової барви. Але та її постійна усмішка! Дивовижна, сповнена таємничості, повабу і чару... Пані в капелюшку - неначе королева".

Чоловіки

Володимир Винниченко

На звання головного революціонера української літератури у галузі еротики претендує Володимир Винниченко. Риси його творчості - руйнування ідеалу позитивного героя, відкидання традиційного розуміння моралі, кохання, шлюбу, сім'ї. Чи готова була громадськість сприйняти таку революційну відвертість? Аж ніяк. Принаймні консервативна її частина аж бризкала слиною від огиди та обурення.

[L]Іван Нечуй-Левицький: "В своїх драмах д. Винниченко ніби наважився й заповзявся витовмачити тільки полову справу, неначе од цього залежиться будуще спасіння й добробуття всього суспільства, неначе інші справи й пекучі питання задля його не животіють".

Володимир Сосюра

"Твої ноги гарячі і голі / іще чують вуста... На обличчі осінні цілунки..." Інтимна лірика Володимира Сосюри здатна дойняти до живого будь-кого. При тому вона не відрізняється ані сором'язливістю, ані приховуванням тілесності. Навпаки - еротичні деталі зустрічаємо ледь не у всіх віршах, присвячених жінкам. Так само, як й імена, - кожного разу інші...

Дослідники біографії ставили перед собою питання: чи були всі ці Ївги, Марії та Констанцiї реальними жінками, чи просто витворами авторської фантазії? Численні згадки про романи Сосюри закріпили за ним славу Дон Жуана української літератури.

Євген Гуцало

Після півсотлітнього панування соцреалізму в нашій літературі знову була потреба відкривати еротику. Задум створення українського Декамерону належав Євгену Гуцалу. Письменник здійснив його у збірках "Полювання з гончим псом" (1980) та "Мистецтво подобатись жінкам" (1986).

Далі на поприщі українського Декамерону Євген Гуцало працював над "епосом-еросом" - твори "Блуд" (1993), "Імпровізація плоті" (1993). Письменник відверто звертається до тілесного - виразним означником є слово "плоть" у заголовку одного з творів.

Реклама:

Головне сьогодні