В Україні зростає кількість злочинів, пов’язаних з порнографією

— 15 вересня 2008, 19:22

Цього року в провадженні слідчих перебувало 734 кримінальні справи про злочини цієї категорії, що на 6,5% більше, ніж торік. Розслідувано 530 справ, що також на 10% більше, повідомляє МВС України.

В слідчих підрозділах ГУМВС в місті Києві закінчено розслідування у 88 таких справах, в Одеській області - 54, Харківській - 47, в Донецькій та Запорізькій - по 45.

За порушеними кримінальними справами встановлено 6 випадків втягнення неповнолітніх у створення творів порнографічного характеру (у Київській - два, Кіровоградській, Полтавській, Рівненській областях та в місті Києві - по одному).

В Україні також викрито 15 порностудій і цехів та припинено діяльність трьох організованих злочинних груп у цій сфері (у Криму, Запоріжжі та Полтаві).

За весь минулий рік розслідувалося сім справ, пов'язаних з дитячою порнографією.

Так, у Херсонській області закінчено провадженням та направлено до суду кримінальну справу за обвинуваченням учителя однієї загальноосвітньої школи, який примушував неповнолітнього до створення відеопродукції порнографічного змісту.

[L]На Кіровоградщині розслідується справа стосовно ще одного колишнього педагога, який, до речі, раніше вже притягався до кримінальної відповідальності за аналогічні злочини.

Педагог вчиняв з неповнолітніми розпусні дії, втягував їх у пияцтво, виготовляв за їх участю та розповсюджував серед них твори порнографічного характеру. За вказані дії його заарештовано.

Вчинення злочинів шляхом розміщення порнографічної продукції на інтернет-ресурсах здійснюється з використанням високих технологій та найсучаснішої комп'ютерної техніки.

У той же час в Україні відсутні фахівці, у тому числі і слідчі, які б мали відповідну базову підготовку для розслідування цього специфічного виду злочину, оскільки слідчий, оперативник, повинен досконало знати програмне забезпечення комп'ютера, методи виявлення порносайтів, можливості інтернету та його використання.

При цьому навчальні ВУЗИ системи МВС таких спеціалістів не готують, а науково-розроблених методичних рекомендацій з виявлення, документування та розслідування цього виду кіберзлочинності немає.

Проблемним є й питання щодо здійснення контролю за інтернет-сервіс-провайдерами (компаніями), що обслуговують інтернет-ресурси, на яких розміщується заборонена продукція та проводяться фінансові розрахунки за збут через глобальну мережу порнопродукції.

За матеріалами ГСУ МВС України

Реклама:

Головне сьогодні