Губський привів сина подивитись на Монро та Сінатру. Фото

Подивитися фотографії легенд Голівуду 50-60-х років прийшло сімейство Губських, донька Ігоря Суркіса Марина та дружина депутата Миколи Мартиненка Анна.

Як переконували організатори виставки, вони представляють "унікальний друк з оригінальних негативів". Хоча їх вони не мають.

"Після смерті фотографа негативи викупила американська компанія. Колекція лімітована. Кожної фотографії в світі лише 95 шт.", - повідомили "Життю" в галереї Тетяни Миронової.

До кожної світлини організатори додали сертифікат, який підтверджує те, що покупець придбав оригінал. І хоча на самий аукціон пресу не допустили, відомо, що найбільшою популярністю користувались фотографії Мерилін Монро, Елізабет Тейлор та Френка Сінатри.

З двадцяти фото на аукціоні продали 18. За роботи Френка Ворза учасники аукціону виклали від 1800 до 3600 доларів.

Фотограф для легенд

Френк Ворз зацікавився aфотографією ще навчаючись у вищій школі Ерасмус Хол. Він сам вибрав свою першу камеру і почав фотографувати все, що траплялося на очі. Невдовзі, вигравши змагання "Херст Ньюз" і отримавши журналістську перепустку, фотограф почав з'являтися у популярних ресторанах і нічних клубах Нью-Йорка, де зазвичай проводили час знаменитості.

Влаштувавшись на роботу в Associated Press WirePhoto, він узявся фотографувати відомих людей, які прибували до міста через залізничну станцію Grand Central Station.

Мерилін Монро у білому халаті у шезлонгу, 1955 рік

Одним з них був соліст рок-групи Руді Валі, який згодом став близьким другом Ворза. Завдяки своїй яскравій і дружелюбній натурі, фотограф багато подорожував. Його часто запрошували до себе зірки Голівуду, з якими в нього складалися теплі стосунки.

У 1955 році Джеймс Дін запросив Френка на зйомки фільму "Гігант".

Там Ворз зробив пам'ятні фото Елізабет Тейлор, Джеймса Діна та Ріка Хадсона. Ворз брав участь практично у всіх зіркових церемоніях, вечірках і святкуваннях протягом ЗО років.

Його колекція містить сотні знімків Елізабет Тейлор, Джеймса Діна, Френка Сінатри, Діна Мартіна, Семі Дейвіса і багатьох інших, включно з фотографіями Мерилін Монро. З нею Френк познайомився ще до початку її зіркової кар'єри, коли вона була Нормою Джин. На певний час йому навіть вдалося причарувати Монро.

Ворс також товаришував з Джоном Діном, розділяючи його захоплення швидкісними автомобілями, проводив час з Сінатрою і Ратом Паком, був фотографом на першому весіллі Елізабет Тейлор.

Він фотографував зірок за роботою, на відпочинку і в повсякденному житті. Вони любили його компанію і залюбки впускали його в своє життя.

Скарби під ногами

Після смерті фотографа у 2000 році родина Ворза знайшла у його маленькій квартирі тисячі негативів, складених у коробки.

У них він залишив нам цілу історію "Золотої ери Голівуду" Родичі Ворза вважають його загадковим мрійником, оскільки досі не можуть зрозуміти, чому він не публікував свої фотографії, які принесли б йому багатство і славу ще за життя.

Тим більше, що роботи Френка Ворза перевершують знімки багатьох інших, більш відомих фотографів того часу.

Один із друзів Френка згадує: "Ми деколи зустрічалися з Ворзом, і я пам'ятаю, як я здивувався, коли Кері Грант, який проходив повз нас, привітно помахав йому рукою. Це саме робили й інші зірки, котрих я зустрічав час від часу в його квартирці. Тільки потім, вже після його смерті, побачивши Френкові фотографії, я зрозумів, що він знав усіх цих людей".

Всі фото Дмитра Ларіна

Реклама:

Головне сьогодні