Чемпіон Паралімпіади: "Ставлення до України з боку інших країн було несподіванкою"

Поки ми піднімалися від Бессарабки Круглоуніверситетською, Олексій із захватом розповів про доброзичливий прийом у Китаї, ідеально рівні пекінські дороги та враження від олімпійських споруд.

Поки ми піднімалися від Бессарабки Круглоуніверситетською, Олексій із захватом розповів про доброзичливий прийом у Китаї, ідеально рівні пекінські дороги та враження від олімпійських споруд.

"Вони на фото виглядають захоплююче, але коли потрапляєш у середину - просто перехоплює дух. Я був на багатьох міжнародних змаганнях, але такого не бачив ніде", - каже Олексій.

Він зізнається, що навіть конкуренти ставилися дуже доброзичливо та приязно. "З багатьма обмінявся телефонами та е-мейлами, а з принциповим суперником з Греції Харалампосом Таїганідісом навіть обмінявся контактами".

- Ви отримали вже державні винагороду за олімпійські медалі?

ВІДЕО ДНЯ

Я нічого ще отримав, навіть ніхто нічого не каже але я впевнений, що все буде гаразд, що нас не дадуть образити. Уряд привселюдно пообіцяв ці виплати, я не думаю, що вони будуть порушувати цю обіцянку.

- Чи були раніше проблеми із затримкою премій паралімпійцям?

Про це я чув, але навіть тоді виплачені були повні суми. Думаю, зараз затримок не має бути, адже ставлення держави і суспільства до паралімпійців відчутно змінилося.

- Що було найбільшою несподіванкою у Пекіні?

Несподіванкою було ставлення до України з боку інших країн і насамперед Китаю. Я просто не очікував такого позитиву, бо думав: суперництво, значить, заздрість. Не знав, як будуть реагувати на Україну, але коли приїхав туди, відчув це тепло.

Міг просто гуляти Пекіном, а люди впізнавали навіть без форми національної збірної, підходили фотографуватися, розпитували і розказували про Україну. Це було надзвичайно приємно, і ще приємніше, що після Паралімпіади вони дізналися нас ще краще.

- В Україні так впізнають?

Можливо через те, що щойно приїхав. Але сьогодні вже був приємний випадок, коли я просто стояв і розмовляв зі своєю мамою, підійшов незнайомий чоловік зі словами "Україна пишається такими людьми як ви!" і пішов.

Звісно це прозвучало не тільки на мою адресу, але й на адресу усіх тих людей, які виступали у Пекіні і ці місяці здобували славу для України.

- Що відчували, коли грав гімн України?

Гордість за свою країну. Я люблю свою Батьківщину, але не знав, що настільки. Мене просто розривало від гордості, що увесь стадіон встає під наш український гімн. Китайці, канадці, американці - усі слухають гімн, який прославляє нашу державу. Це були найприємніші моменти.

- Ви досягли найбільшої мети кожного спортсмена - перемоги на Олімпійських чи Паралімпійських Іграх. Які ви ставити перед собою цілі?

Моя задача у професійній кар'єрі - готуватися зі своїм тренером до наступних змагань і перемагати. Це і чемпіонати Європи, і чемпіонати світу. І, звичайно, убуду готуватися до Лондонської Паралімпіади, буду намагатися виступити ще краще. Але це буде зробити значно важче, адже якщо дивитися тенденції результатів Параліпійських Ігор - вони зростають із геометричною прогресією.

- Які ваші мрії ще не збулися?

Мої мрії не пов'язані з грошима чи машинами чи чимось матеріальним. Мої мрії суто духовні.

Всі фото надано Олексієм Фединою

Читайте також інтерв'ю зі спортсменом на порталі "Чемпіон" Олексій Федина: В Україні один нормальний басейн на десять мільйонів

Реклама:

Головне сьогодні