Сім'я імператора Миколи ІІ реабілітована

— 1 жовтня 2008, 13:05

Таке рішення прийняла президія Верховного суду Росії.

У листопаді минулого року судова колегія Верховного суду відмовила в реабілітації монаршої сім'ї. Аргументація колегії була наступна: радянська держава не застосовувала до членів сім'ї Романових ніяких примусових заходів і не порушувала їхні права та свободи.

Таким чином, вбивство залишалося в рамках місцевої або приватної сваволі, пояснює агентство ІТАР-ТАРС.

Адвокат роду Романових Герман Лук'янов оскаржив це рішення. У ході її розгляду він наполягав на необхідності реабілітації всіх жертв політичних репресій.

Генеральна прокуратура Росії виступала проти реабілітації, осікльки ця вимога не відповідає нормам законодавства.

Родичі Миколи II, за словами прокурорів, не були арештовані з політичних причин, рішення про їхній розстріл у судовому порядку не приймалося, і немає даних про те, що по відношенню до них виносились якісь судові рішення.

Адвокат Лук'янов стверджував, що рішення суду про розстріл не повинне вважатися необхідною умовою для реабілітації, оскільки репресіями вважається примус з боку державних органів, наділених повноваженнями, що обмежують права і свободи громадян.

В кінцевому результаті президія Верховного суду визнала правоту адвоката Лук'янова.

У постанові, зачитаній суддею, зазначено: "Визнати необґрунтовано репресованими і реабілітувати Романова Миколу Олександровича, Романову Олександру Федорівну, Романову Ольгу Миколаївну, Романову Тетяну Миколаївну, Романову Марію Миколаївну, Романову Анастасію Миколаївну і Романова Олексія Миколайовича".

За матеріалами ВВС

Реклама:

Головне сьогодні