Музики ворушать мізками ефективніше, ніж усі інші

— 6 жовтня 2008, 18:15

Дослідники університету Вандербільта виявили, що музиканти набагато інтенсивніше використовують так зване дівергентне мислення.

Таких висновків дійшли науковці Крістел Гібсон, Бредлі Фоллі та Сохі Перка, чиї результати згодом будуть надруковані у журналі "Brain and Cognition". Учених надихнули споглядання того, наскільки креативними можуть бути музиканти в житті.

"Творче мислення є частиною щоденного досвіду музикантів, тому ми почали досліджувати їх", - зазначає Бредлі Фоллі.

Немузиканти використовують блакитні та зелені зони мозку, музиканти - помаранчеві та червоні. Ілюстрація Бредлі Фоллі

Вчений каже, що результати відповідей музикантів відрізнялися від подібних відповідей з боку звичайних людей в якісному та творчому плані, пише "E! Science News".

Результати двох експериментів свідчать в цілому про те, що музиканти використовують більше зон мозку. Під час першого вони показали кращі результати, шукаючи асоціацій до слів. Крім того, немузиканти загалом придумали менше сфер використання для кухонних приладів, ніж музиканти.

ВІДЕО ДНЯ

Другий експеримент, в якому використовувалася техніка сканування мозку, яка зветься NIRS (near-infrared spectroscopy) , також підтвердив тезу про креативність музик.

Як показано на малюнку, немузиканти використовують блакитні та зелені зони, а музиканти - помаранчеві та червоні.

Техніка NIRS показує рівень оксигенації зон мозку людини, яка вирішує якесь завдання.

Одним з пояснень цього феномену є те, що музиканти у своїй щоденній діяльності змушені використовувати обидві руки, тому і працюють дві, а не одна півкулі головного мозку.

Крім того, виявилося, що у студентів-музикантів, які розвивають свій інтелект, IQ вище, ніж у їхніх однокашників, які музикою не займаються.

Реклама:

Головне сьогодні