Над Львовом плавали акули

— 7 жовтня 2008, 13:07

Про існування океанської флори та фауни свідчать віднайдені скаменілі рештки химерних істот, які постійно знаходять на території України. Востаннє на таку знахідку натрапили мешканці звичайного гірського прикарпатського села, повідомляє "ICTV".

Мешканці гірського села Сукіль шукали тверду кам'яну породу для оздоблення каміну, а натрапили на плиту зі скам'янілим відбитком химерної істоти. Тіло майже метрової довжини з хребтом та кістками. Видовжена голова та щелепи з гострими зубами. Тварина мешкала лише в морській воді, кажуть іхтіологи.

Тож колись на території України був океан і в ньому плавали велетенські акули. Як доказ - єдиний в Україні восьмисантиметровий зуб найбільшої в історії планети акули - мегалодону. Його знайшли в піщаному кар'єрі на Тернопільщині.

"Сама назва мегалодон з латині означає "мега" - великий і "логон" - великий зуб. Можна собі тільки уявити, якої величини могла бути ця істота, якщо зуб такої величини", - каже асистент кафедри біології та екології Прикарпатського університету Володимир Третяк.

[L]Існування доісторичного океану Тетіс підтверджують і геологи. Він простягався від Африки до Євразії на кілька тисяч кілометрів. А 65 мільйонів років тому рух літосферних плит усе змінив.

ВІДЕО ДНЯ

"Створювались такі ось гори складкоподібні: Альпи, Кавказ, Копенгаг, Гіндокуш, Гімалаї. І цей океан Тетіс, як кажуть геологи, він закрився", - додає доктор геологічних наук Олег Адаменко.

Такі знахідки унікальні, кажуть науковці. Але, на жаль, багато вже втрачено назавжди. Державі бракує фахівців, та й бюрократія ускладнює отримання дозволу на розкопки. Тим часом Україна розбудовується, і під фундаментами споруд - невивчена історія.

Реклама:

Головне сьогодні