В Ірані винайшли автомобіль для жінок

— 8 жовтня 2008, 16:52

Схоже, емансипація в країні персів розвивається іншим шляхом, ніж на Заході - жінки не тіснять чоловіків на їх традиційному полі діяльності, а змушують створювати своє. Це стосується і автомобілебудування.

Новий жіночий автомобіль "Samand" матиме автоматичну коробку передач і веселий "жіночий" кольор, повідомляє "ВВС". Чадра-мобіль також матиме спеціальні електроприлади, що допоможуть власниці авто легше припаркуватися.

А ще жінці можна буде легко поміняти колесо на ньому за нагоди та відвезти дітей до школи. Салон авто теж буде гламурним настільки, наскільки це розуміють розробники найбільшої автокорпорації країни "Iran Khodro". Автомобіль також матиме спеціальні електроприлади, що допоможуть авто легше припаркуватися.

[L]Вищенаведені характеристики звичайні для всього світу, але вважаються в Ірані "жіночими забаганками", пише "Guardian".

"У чоловіків одні потреби, у жінок - інші. Наприклад, жінка їздить по крамницях, возить дітей до школи - тому це авто має чимось відрізнятися від інших. Воно буде гарнішим", - пояснює виконавчий директор відділу замовлень "Iran Khodro" Вахід Нажафі.

Ця новина є симптоматичною щодо питання гендерного рівноправ'я. Ринок вже відповів на те, що все більше сучасних іранських жінок потребує власного авто, а, отже, і більшої персональної свободи.

"ВВС" також нагадує, що вже зараз в університетах країни пропорція чоловіків та жінок складає 4 до 6.

Але поки що традиціоналістська ментальність іранських чоловіків не встигає за прогресом, зазначають британські мас-медіа, посилаючись на соціологічні опитування.

Минулого року з високої трибуни президент країни Махмуд Ахмадінеджад закликав винайти спеціальний велосипед для жінок, конструкція якого прикривала би жінку нижче шиї.

І це при тому, що подібне заняття засуджується фундаменталістами як вияв нескромності. Традиціоналізм автобізнесу не завада.

Реклама:

Головне сьогодні