На Міжнародній космічній станції зламався туалет

— 14 жовтня 2008, 11:22

Поломка відбулася в газовому сепараторі напередодні, і наразі російські фахівці намагаються вирішити цю проблему, повідомив телеканалові представник NASA.

Космонавти на станції користуються запасним туалетом, який знаходиться на приєднаному до МКС кораблі "Союз ТМА-12".

Ситуація ускладнюється тим, що на вівторок заплановане приєднання до МКС пілотованого корабля "Союз ТМА-13" з екіпажем 18-й основної експедиції.

До його складу входять три чоловіки: російський космонавт Юрій Лончаков, астронавт NASA Майкл Фінк, а також шостий космічний турист Річард Герріот.

Тим часом джерело "Інтерфаксу" у російській ракетно-космічній галузі, знайомий із ситуацією, підтвердив інформацію про те, що туалет на МКС у понеділок працював несправно. Однак поломка, за його словами, була швидко усунута самим екіпажем.

ВІДЕО ДНЯ

[L]В даний час, сказав співрозмовник агентства, санвузол нормально працює. Космонавти готуються до "зустрічі" з пілотованим кораблем "Союз ТМА-13".

А російський телеканал "Вести" повідомляє, що туалет на МКС справді ламався, але трапилось це ще в четвер чи п'ятницю минулого тижня і тепер у космонавтів немає ніяких проблем з походами до WC.

Це не перша поломка туалету на МКС. У травні в розташованому на російському модулі "Зірка" санвузлі засмітилася помпа. Тоді космонавти використовували змінні ємності. У Центрі керування польотами до цієї неполадки поставились дуже серйозно.

У випадку неможливості усунення несправності фахівці розглядали варіант припинення польоту і термінового повернення екіпажа на Землю.

Реклама:

Головне сьогодні