Генетики діагностуватимуть облисіння заздалегідь

— 14 жовтня 2008, 13:37

Група британських вчених встановила, що у тих чоловіків, які мають дві конкретні генетичні ділянки з певним набором генів, облисіння до 40 років розвивається всемеро частіше, ніж в інших.

Це відкриття було зроблене під час першого дослідження генома людини. Воно дозволить чоловікам ще у молодості точно довідатися, чи схильні вони до ранньої втрати волосся, а, отже, і протидіяти цьому.

Можливо, дехто вирішить використовувати ліки на основі фінастериду, що зможуть сповільнити або зупинити процес облисіння, пише "The Times".

Це дослідження також повинно допомогти у створенні нових ліків.

"Раннє діагностування процесу може привести до створення ряду цікавих варіантів терапії, більш ефективних, ніж лікування втрати волосся на останніх стадіях. А це спонукає фармацевтичні компанії робити лосьйони попередньої дії", - каже професор Королівського коледжу в Лондоні Тім Спектор.

А Брент Річардз з університету Макгіл у канадському місті Монреаль зазначає: "Ми лише знайшли причину. Лікування чоловічого облисіння потребує додаткових досліджень".

Генетичні тести незабаром будуть пропонуватися ісландською компанією "deCODE Genetics", що брала участь у дослідженні. Для цього будуть використовуватися персональні пристрої за назвою "deCODEme".

[L]Цікаво, що висновки, опубліковані у журналі "Nature Genetics", також проливають світло на те, як часто облисіння передається від батька до сина.

Одна з двох ділянок спіралі ДНК, відповідальна за контроль над чоловічим гормональним рецептором, переноситься в X-хромосомі.

Річ у тім, що у чоловіків завжди є лише одна копія цієї хромосоми, яка отримана в спадок від матері. Вона відповідальна за відому закономірність, що чоловік по типу волосся часто схожий на свого діда по матері.

Друга ділянка ДНК була виявлена нещодавно. Вона знаходиться на 20-й хромосомі. У чоловіків існує по дві копії цієї хромосоми від тата та мами. А це значить, що схильність до втрати волосся в деякій мірі передається, не тільки від матері, а й від батька.

За статистикою на облисіння страждає третина людей до 45 років, а до 60-и - двоє з трьох. Подібна проблема зустрічається і в жінок, хоча й значно рідше.

Нове дослідження припускає, що у чоловіка, що має обидві вищезгаданих ділянки генома, шанси раннього облисіння - 70%, а у тих, у кого вони відсутні - близько 10%. Приблизно у 14% чоловіків є обидві проблемні ділянки ДНК.

Матеріали для дослідження бралися в тест-групах білих швейцарців чоловічої статі.

Реклама:

Головне сьогодні