Конкурс для українських митців. На кону 100 тисяч гривень

— 30 жовтня 2008, 14:56

З 10 листопада по 15 січня куратори PinchukArtCentre будуть приймати заяви до конкурсу, після чого експертна комісія відбере 12 претендентів на головний приз. Їх роботи будуть виставлені в спеціальній експозиції у березні місяці.


Після цього до журі будуть запрошені міжнародні експерти. Вони і визначать, кому дістанеться головна премія – 100 тисяч гривень, а також дві другорядні - по 25 тисяч гривень кожна.

Крім того, як повідомив виконавчий директор PinchukArtCentre Дмитро Логвин, ці три переможці отримають можливість навчатися за кордоном в майстернях найвідоміших світових митців.

Ще один приз – 10 тисяч гривень – дістанеться тому митцеві, роботу якого відзначать відвідувачі.

"Ми впроваджуємо цю премію, тому що розуміємо: без мотивації українським художникам дуже важко розвиватися", - прокоментував Логвин і додав, що заяви на конкурсні роботи будуть прийматися на сайті PinchukArtCentre виключно в електронному вигляді, бо це дасть можливість взяти участь у конкурсі молоді з усіх куточків країни, їм не доведеться везти свої роботи до Києва.

Засновники премії очікують, що заявки на участь подадуть близько 300 чоловік. А представленими творами може бути як скульптура, графіка, живопис, так і інсталяція, фотографія тощо.

Генеральний директор арт-центру Екхард Шнайдер наголосив, що головними критеріями відбору будуть якість роботи та виражена в ній індивідуальність митця.

В конкурсі є ще одна важлива умова: вік художників не має перевищувати 35 років і вони мають обов’язково жити і творити в Україні.

Конкурс на здобуття премії буде проводитись раз на два роки. Куратор PinchukArtCentre Олександр Соловьйов наголосив, що це саме премія, а не грант, тому митець може використати отриману суму за власним бажанням.

І додав: "Але ми сподіваємось, що ці кошти все-таки підуть на творчість".


Реклама:

Головне сьогодні