Зниклі німецькі картини знайшлися в Криму

— 10 листопада 2008, 15:27

Міністерство закордонних справ Німеччини отримало в п'ятницю офіційну інформацію від Suermondt-Ludwig-Museum в Аахені про те, що 87 картин з цього музею, які вважалися пропалими після війни, "знайшлися" в Україні.

Ідеться про полотна, вивезені після війни з Німеччини до СРСР, повідомляє "Німецька хвиля".

Історія "знахідки" картин німцями почалася в серпні цього року. Подружжя з Баварії, яке відпочивало в Криму, побачило їх у Художньому музеї в Сімферополі.

Впізнавши на одному з полотен Аахенський собор, чоловік придивився і побачив біля картин оригінальні написи німецькою мовою, а під ними - тексти російською. Він сфотографував їх і відправив до музею в Аахені. Там досі вважали, що полотна зникли і в німецькому музеї були виставлені їх репродукції. Тепер картини "знайшлися".

Повідомляється, що вони лише приблизно рік тому стали доступними публіці. Українська сторона пояснює це тим, що "не було врегульовано на державному рівні питання реституції" - можливого повернення картин до Німеччини.

ВІДЕО ДНЯ

Філіп Бекер, куратор виставки "Галерея тіней" в аахенському Suermondt-Ludwig-Museum, вважає, що цей напис у кримському музеї "створює невірне враження". За його словами, в МЗС Німеччини у Берліні також були "здивовані".

Кримський музей не збирається вести переговори з німцями про повернення картин, повідомляє інформаційне агентство ДПА з посиланням на речницю в Сімферополі.

Вона сказала, що це не передбачено чинними законами. Крім того, за її словами, картини треба вважати компенсацією. До війни Художній музей у Сімферополі мав одну з найбільших колекцій західноєвропейського мистецтва в СРСР. Майже всю колекцію було знищено при бомбардуванні міста нацистами під час війни.

Філіп Бекер назвав несподівану "знахідку" картин в Україні "чудовою" подією. За його словами, про реституцію не йдеться. "Головне - це знати, де картини, що вони досі існують, і що з ними все в порядку", - цитує слова куратора виставки "Галерея тіней" в аахенському Suermondt-Ludwig-Museum " Німецька хвиля ".
Реклама:

Головне сьогодні