Жінка-астронавт загубила у космосі сумку

— 20 листопада 2008, 10:45

Сумка розміром із середній рюкзак є найбільшим об'єктом, що коли-небудь губився під час роботи в безповітряному просторі, повідомили в НАСА. Колись це були невеликі предмети на кшталт викруток і шкребків.

Фахівці Центру управління польотами в Х'юстоні відслідковують траєкторію руху сумки, однак, за їхніми словами, вона навряд чи зможе пошкодити станцію або шаттл "Ендевор", що пристикувався до неї.

Тим часом втрата сумки не перешкодила Стефанишин-Пайпер та її колезі Стіву Боуену виконати програму виходу у відкритий космос - першого з чотирьох, запланованих на нинішню експедицію, повідомляє Бі-Бі-Сі.

У Боуена був аналогічний набір інструментів, включаючи спеціальний "пістолет" для змащення механізмів станції.

Стефанишин-Пайпер та Боуен провели огляд, фотографування, чищення і змащення поворотного механізму великих сонячних батарей, замінили бак з рідким азотом системи терморегулювання МКС і зняли термозахист з японського модулю "Кібо".

ВІДЕО ДНЯ

Вихід у відкритий космос продовжувався 6 годин 52 хвилини. Наступна "космічна прогулянка" запланована на 20 листопада. У ній візьмуть участь Стефанишин-Пайпер та Шейн Кімбро.

Під час попереднього польоту Стефанишин-Пайпер двічі виходила у відкритий космос. Цього разу вона керує всіма роботами на зовнішній поверхні МКС, ставши першою жінкою, якій доручено подібну місію.

Реклама:

Головне сьогодні