Обама збирається закрити скандальну в'язницю в Гуантанамо

— 14 січня 2009, 12:48

Про це пише британська газета "Таймз" з посиланням на заяву помічників обраного президента США, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У такий спосіб Обама має намір означити свою незгоду з найбільш спірного аспекту "війни з тероризмом", яку проводив його попередник Джордж Буш.

[L]

Газета підкреслює, що новий американський президент, як очікується, також підпише інший указ про повну заборону застосування катувань підозрюваних у причетності до терористичної діяльності, а також про заборону "інших спірних методів забезпечення безпеки".

Сам Обама в інтерв'ю минулими вихідними заявив, що, незважаючи на труднощі, з якими пов'язане закриття бази в Гуантанамо, він твердо має намір зробити це.

Тим часом, як повідомляє газета "Нью-Йорк Таймз", джерело в перехідній адміністрації Обами заявило, що закриттю бази буде передувати процес переведення деяких з 248 ув'язнених військової бази в інші країни, а також інші процедури, що можуть зайняти кілька місяців.

Сам Обама минулої неділі також визнав, що закриття бази в Гуантанамо може забрати певний час.

"Це складніше, ніж я думав - звільнити велике число людей", - сказав він, додавши, що закрити базу протягом перших 100 днів після його вступу на посаду президента США "буде складно".

Інавгурація нового президента США призначена на 20 січня 2009 року.

Реклама:

Головне сьогодні