Ватикан виправдовується перед Меркель

— 5 лютого 2009, 12:24

Напередодні Ангела Меркель назвала неприйнятним рішення про повернення до лона церкви єпископа Річарда Вільямсона, який публічно заперечував Голокост та знищення євреїв у газових камерах, повідомляє "Німецька хвиля".

"Складається враження, що після цього кроку Ватикана заперечення голокосту може стати прийнятним", - каже канцлер та зажадала від католицької держави пояснення позиції.

Реакція Ватикану була майже миттєвою. Те, що Папа різко засуджує Голокост, є очевидним, зазначив у своїй відповіді речник Ватикану Федеріко Ломбарді.

За його словами, понтифік висловив своє ставлення до цієї трагедії, коли відвідав Кельнську синагогу в серпні 2005 року, коли відвідав концентраційний табір Освенцим-Біркенау у травні 2006-го та під час двох аудієнцій.

[L]

ВІДЕО ДНЯ

"Висловлюючи мою повну та безперечну солідарність з нашими братами, бажаю, щоб пам'ять про голокост схилила людство до роздумів про не передбачувану силу зла, коли воно завойовує серце людини", - цитує слова Бенедикта XVI Федеріко Ломбарді.

Також речник підкреслив, що Папа Римський пояснив своє рішення про повернення Річарда Вільямсона до лона церкви, і воно жодним чином не свідчить про схвалення його позиції щодо Голокосту.

Сам Річард Вільямсон, що належить до ультраконсервативного братства Святого Пія Х, наприкінці січня спрямував листа Бенедикту XVI, у якому просив вибачення за свої "необережні коментарі" щодо голокосту, котрими створив "зайвий клопіт" Папі.

Реклама:

Головне сьогодні