Нацрада ТБ: телевікторини – по суті "лохотрони"

— 4 квітня 2009, 10:22

Про це розповіла член Національної ради з телебачення і радіомовлення Тетяна Мокріді у статті для "Дзеркала тижня".

"Інтерактивна гра на телебаченні, за своїм визначенням, не має нічого спільного з поняттями "азартна гра", "вікторина" та "лотерея", - пише Мокріді.

"На сьогодні такий формат телепрограм не виписаний у жодному законі України. Він однозначно розрахований на довірливих і наївних людей. Багато хто порівнює формат цих програм із пострадянським "лохотроном", - констатувала вона.

Відповідно, відсутність законодавчого регулювання платних телевікторин приводить до відсутності контролю за тим, чи може глядач в принципі додзвониться в студію або отримати свій виграш.

"Дозвільних документів на розіграш грошей в ефірі телеканалів просто не існує, відповідно - не ведуться перевірки того, чи можна отримати виграш і чи можна справді додзвонитися в студію", - повідомила експерт.

При цьому Тетяна Мокріді звернула увагу на те, що ціна спроби додзвонитись на телевікторину є достатньо високою.

"Номери телефонів усіх таких передач починаються або на 8-900-119, або 8-900-307, відповідно - мають тариф 6 і 7 гривень", - наголосила вона.

"Укртелеком" - компанія, яка підраховує вартість розмови у своїх абонентів, - нараховуватиме відповідні гроші за кожні 12 секунд розмови. Отже, якщо ви чекаєте з'єднання зі студією 5 хвилин, таке висіння на слухавці вам обійдеться у 150 і 175 гривень", - пояснила Мокріді.

При тому, за її словами, організації, які проводять платні телевікторини, а також телеканали, які їх транслюють, отримують значний прибуток.

"За моєю інформацією, півторагодинна програма на телебаченні дає 300-500 тисяч гривень чистого прибутку на місяць", - повідомила Мокріді.

Реклама:

Головне сьогодні