Всесвітня організація охорони здоров'я підвищила рівень загрози виникнення пандемії свинячого грипу

— 28 квітня 2009, 11:21

Про це йдеться у повідомленні ВООЗ, опублікованому у понеділок на офіційному сайті організації.

Зміна фази загрози пандемії означає, що ймовірність виникнення пандемії зросла, але це не говорить про те, що пандемія обов'язково буде, зауважується у повідомленні ВООЗ.

По мірі надходження інформації про ситуацію зі свинячим грипом, загроза пандемії може бути знову повернута у третю фазу, або ж навпаки, перейти у п'яту.

Таке рішення може бути прийняте в першу чергу згідно з епідеміологічними даними передачі вірусу від людини до людини та здатності вірусу спричиняти локалізовані спалахи інфекції.

Враховуючи факт поширення вірусу по світі, ВООЗ зауважує, що ймовірність виникнення локальних спалахів не очевидна.

Фази загрози пандемії грипу ВООЗ (графіка ВООЗ): фази1-3 переважно зараження тварин, інфікування кількох людей. Фаза 4 – підтвердженні передачі вірусі від людини до людини. Фаза 5-6 – пандемія – широко розповсюджене зараження людей
Наразі ВООЗ рекомендує зосередити зусилля на міграційних заходах. Водночас організація рекомендує не закривати кордони та не обмежувати міжнародне сполучення.

Оновлені дані

Станом на ранок вівторка, підтверджені також факти захворювання двох шотландців на свинячий грип.

"Я можу підтвердити, що дослідження чітко показали, що в обох випадках у Шотландії мова йде про свинячий грип", - заявила міністр охорони здоров'я Шотландії Нікола Старджон. За її словами, обоє пацієнтів поступово одужують.

У США випадків захворювання недугою побільшало. Якщо у понеділок офіційно повідомлялось про 20 осіб, які захворіли свинячим грипом, то станом на вівторок таких стало вже 40, повідомляє ВООЗ з посиланням на статистику американського уряду.

Втім, за винятком однієї жінки, що була госпіталізована, стан американських хворих не викликає серйозних побоювань, запевнив мер Нью-Йорка Майкл Блумберг, повідомляє "Інтерфакс".

Нагадаємо, у понеділок було підтверджено факт зараження свинячим вірусом шістьох канадців та одного іспанця.

[L]Водночас, у міністерстві охорони здоров'я Мексики повідомили, що свинячий грип, можливо, вже призвів до смерті 152 осіб.

У міністерстві відзначають, що в більшості цих випадків точні причини смерті ще не встановлені, повідомляє "Інтерфакс".

Тим часом, міністр охорони здоров'я країни Хосе Анхель Кордова, повідомив, що кількість захворювань свинячим грипом у Мексиці, зважаючи на все, поступово знижується: у суботу було зафіксовано шість випадків смерті людей, які, можливо, хворіли свинячим грипом. У неділю таких випадків було п'ять, а в понеділок - тільки три.

Генсек ООН Пан Гі Мун вважає спалах свинячого грипу однією з найбільших проблем світового співтовариства.

"Нас турбує те, що цей вірус може призвести до нової епідемії грипу", - сказав генсек ООН в інтерв'ю журналістам у понеділок, повідомляє "Інтерфакс".

Пан Гі Мун зазначив, що на даний момент невідомо, як буде розвиватися ситуація. Він заявив, що його турбує той факт, що більшість жертв вірусу в Мексиці - це дорослі і молоді люди.

"Свинячий грип став однією з найбільших проблем міжнародного співтовариства та ООН", - сказав генсек.

Американське походження?

Смертельний вірус A/H1N1 так званого "свинячого грипу" з'явився не в Мексиці, а в Євразії, цитує у вівторок китайська газета "China Daily" заяву посла Мексики в Китаї Хорхе Гуахардо.

"Хтось з Євразії першим підчепив інфекцію і привіз її в Мексику", - заявив він на прес-конференції в Пекіні з посиланням на дослідження мексиканських епідеміологів.

"Мексиканські вчені зроблять усе можливе, щоб ідентифікувати джерело вірусу протягом 72 годин, щоб знайти відповідний засіб лікування", - зазначив мексиканський дипломат.

Мексиканський уряд на даний час "цілком упевнений" у тому, що хвороба взята під контроль, тому що застосування антивірусного препарату Tamiflu виявилося досить ефективним, зазначається в повідомленні.
Реклама:

Головне сьогодні