Дем’янюка помістили у слідчий ізолятор

— 13 травня 2009, 11:58

Прибуття Дем'янюка до мюнхенського аеропорту нагадувало гру в схованки, повідомляє "Німецька хвиля".

Після приземлення літак-лазарет спрямували в ангар і закрили за машиною двері, розповідає один із фото-журналістів: "Вони його сховали. Літак відразу заїхав в ангар".

Приблизно через двадцять хвилин журналісти побачили, як по полю аеропорту в напрямку виїзду з аеропорту проїхала карета швидкої допомоги в супроводі поліцейських.

"Власне ніхто нічого не знає, - скаржиться один з представників преси в аеропорту. - Мабуть, Дем'янюк ще раз пройде медичний огляд перш ніж його відправлять до в'язниці".

ВВС повідомляє, що журналісти, котрі були присутні під час прибуття Дем'янюка, пишуть про його хворобливий і безпомічний стан: він лежав на ношах з трубками в носі і напіввідкритим ротом, непорушно втупившись у стелю. Нині лікарі здійснюють огляд пацієнта, після чого слідчий проголосить постанову про його арешт.

ВІДЕО ДНЯ

Пізніше поширилося повідомлення, що Дем'янюка вже давно таємно вивезли з аеропорту, і що він зараз перебуває у мюнхенському слідчому ізоляторі Штадельгайм. До речі, саме у Штадельгаймі в 1922-му році провів місяць за ґратами тоді ще молодий Адольф Гітлер, додає ВВС.

За словами заступника директора в'язниці Йохена Менцеля, Дем'янюка розмістили в санчастині тюрми. Стан його здоров'я є стабільним, зауважив Менцель.

Івану Дем'янюку закидають причетність до вбивства 29 тисяч євреїв у концтаборі Собібор, де він в 1943-му році начебто працював охоронцем. Як доказ слугує відповідне посвідчення підозрюваного, яке вже пройшло експертизу американських і німецьких фахівців.

"У цьому разі йдеться не про помсту, а про встановлення справедливості. Тому це добре, що Дем'янюк був виданий Німеччині, де він відповідатиме перед судом. Я не вважаю, що він лише один день проведе у в'язниці. Сподіваюся на судовий процес, проте наразі ще невідомо, чи він узагалі відбудеться, оскільки подібні суди, що відбулися раніше, призупинялися з посиланням на похилий вік підозрюваного", - сказав представник Центральної ради євреїв у Німеччині Стефан Крамер.

Німецький адвокат Івана Дем'янюка Ґюнтер Мауль переконаний: "Насамперед ми маємо спокійно все обговорити. Так би мовити, переварити все, про що йдеться у постанові про арешт. Адже це не означає, що все, що там записано, - правда, й лише тому, що про це записано у постанові про арешт".

Ефраїм Зурофф з ізраїльського Центру Візенталя привітав дії німецьких властей: "Перш за все я задоволений, що німці вдалися до такого кроку. Ми мали сумніви в тому, що це станеться, але воно таки стається зараз. Це означає, що Іван Дем'янюк отримає по заслугам за свої злочини."

Тим часом у Мюнхені дав свідчення важливий свідок у справі Дем'янюка - можливо єдиний ще живий колишній в'язень концтабору Собібор.

За словами його адвоката, 82-річний Томас Блатт розповів про жахливі обставини, які панували в концтаборі. Коли йому було 15 років, він втратив там батьків і брата. Однак Блатт не може пригадати, чи був Дем'янюк серед охоронців.

Реклама:

Головне сьогодні