Українська лабораторія впевнена на 99%, що свинячий грип в Україні

— 2 червня 2009, 17:23

Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол на прес-конференції у вівторок, повідомляє "Інтерфакс".

За словами Біловола, українська лабораторія на 99% упевнена, що це грип саме групи A/H1N1, однак в Україні не можна точно встановити, чи є цей різновид вірусу саме вірусом "свинячого грипу", додав Біловол.

Як повідомив головний санітарний лікар, взяті в хворого матеріали були надіслані для дослідження в Лондон (у світі на сьогодні є 4 лабораторії, які можуть точно ідентифікувати "свинячий грип" - у Мельбурні, Лондоні, Атланті і Токіо).

За словами Біловола, результати лабораторних досліджень з Лондона очікуються через 2-3 тижні.

Нагадаємо, 24-річний чоловік прибув в аеропорт "Бориспіль" (Київ) з Парижа в 12.00 у п'ятницю, 29 травня. До цього він проживав у Детройті (США), працював продавцем в овочевому магазині, залишаючись громадянином України (уродженець Чернівців).

У "Борисполі" українця зустрів друг, що за професією є медиком. Разом вони відправилися погуляти по Києву. Однак прибулий з Парижа українець відчув себе погано, після чого звернувся в лікарню.

Він був госпіталізований у Київську міську клінічну лікарню номер 9.

Головний санлікар повідомив, що українські медики обстежили всіх тих, хто контактував з хворим. Це, зокрема, 8 митників, 19 прикордонників і 73 члени їхніх родин.

[L]За словами Олександра Біловола, один із прикордонників звертався по допомогу з підвищеною температурою, однак його стан на даний момент задовільний.

Крім того, був також обстежений таксист, що підвозив захворілого з другом і члени його родини.

Українські медики виявили всіх пасажирів, що летіли в літаку разом з хворим. За словами Біловола, більшість з них - громадяни США, які прилетіли в Україну. Українська сторона передала ці дані посольству США в Києві.

Лікар-інфекціоніст київської лікарні, у якій проходить лікування хворий, Світлана Паламарчук повідомила, що той був госпіталізований з температурою 40,5 градусів, йому відразу ж дали необхідні препарати.

На сьогоднішній день стан хворого стабілізувалося. Медики характеризують його, як важкий, але з динамікою до видужання.

Також у лікарні N9 знаходиться друг хворого. У нього симптоми захворювання не виявлені, але інкубаційний період вірусу A/H1N1 складає від 1 до 7 доби.

Реклама:

Головне сьогодні