Україна лідирує за темпами скорочення населення в Європі

— 26 червня 2009, 15:07

Світовий банк стурбований демографічною ситуацією й ситуацією в сфері охорони здоров'я в Україні.

Про це йдеться у результатах дослідження "Подолання в Україні кризи здоров'я людини", повідомляє "Радіо Свобода".

Рівень смертності чоловіків в Україні, за даними Світового банку, відповідає показникам тих країн, де ВВП на душу населення є в 5 разів меншим, ніж в Україні.

"Імовірність досягнення похилого віку для громадян України є більше низькою порівняно із країнами Центральної Європи. Це особливо стосується українських чоловіків", - зазначає Банк.

[L]Крім цього, близько 13% життя українців проходить в умовах незадовільного стану здоров'я (аналогічний показник у Чехії й Словаччині - 9%, у Польщі - 8%).

"Порівняно із громадянами інших європейських країн, українці ведуть менш здоровий спосіб життя й отримують гірші послуги в сфері охорони здоров'я", - зазначила старший економіст Банку Рекха Менон.

За даними Світового банку, 94% смертей жителів України зумовлені трьома основними факторами ризику, якими є куріння, вживання алкоголю, порушення правил безпеки.

При цьому спеціалісти наголошують, що за умови лікування на ранніх етапах можна було б запобігти 80% смертей серед працездатних чоловіків й 30% - серед працездатних жінок.

Лише за квітень 2009 року чисельність населення України скоротилася на 19,1 тисяч осіб, або на 0,04%, і на 1 травня року становила трохи більше 46 мільйонів осіб.

Реклама:

Головне сьогодні