ДАІ модернізує "Візир"

— 24 липня 2009, 12:05

Про це заявив заступник керівника Департаменту ДАІ МВС України Сергій Будник, повідомляє газета "Дело".

Крім того, департамент ДАІ звернувся в профільний комітет Верховної Ради з проханням дати роз'яснення щодо використання технічних засобів на дорогах і, зокрема, "Візира".

Після одержання необхідних дозвільних документів і модернізації, використання "Візира" буде можливе також і в автоматичному режимі. Процес сертифікації "Візирів" має зайняти місяць.

Водночас адвокати Національної правової палати вважають, що пристрій "Візир" не відповідає вимогам законодавства України. Технічні можливості приладу не дозволяють застосовувати його інспектором ДАІ як винятковий доказ правопорушення. Вони підкреслили, що при фіксації правопорушення інспектор зобов'язаний зупинити порушника і скласти протокол, вислухавши його пояснення.

Крім того, "Візир" дає безліч технічних збоїв. Приміром, він може "приписати" швидкість не тому автомобілеві.

ВІДЕО ДНЯ

Активно закуповувати прилади "Візир" департамент ДАІ почав у 2008 році. До осені у міліції було вже 90 приладів, а до кінця року було закуплено ще 350 на суму 6 млн. грн.

Однак, як показала перевірка Міністерства внутрішніх справ, прилад купувався без відповідної сертифікації із порушенням законодавства. У державному комітеті спеціального зв'язку і захисту інформації повідомили, що апарат не має жодного сертифіката відповідності, а відтак довіряти йому не варто, додає газета "Дело".

[L]Втім, у Державтоінспекції нагадують, що прилад сертифікований у Росії, Білорусії і Казахстані.

"Тож цей прилад не мусить бути сертифікований у Держспецзв'язку України, оскільки цей прилад не зберігає інформацію - він тільки фіксує фото автомобіля, а інформація зберігається в автоматизованій системі", - сказав Будник.

Однак керівництво Держспецзв'язку заявило, що всі фотографії, зняті "Візиром", повинні пройти державну експертизу, інакше достовірність таких фотографій держава не гарантує.

За словами Сергія Будника, тепер ДАІ буде знімати порушення "Візирами" уже не на фото, а на відео. Підрозділи Державтоінспекції вже одержали відповідні розпорядження, повідомив заступник начальника ДАІ. Тепер порушники в "листах щастя" будуть одержувати не одну фотографію, а відразу чотири.

Реклама:

Головне сьогодні