Найвідомішій у Польщі українці загрожує ув’язнення

— 29 вересня 2009, 12:05

Журналістку Вероніку Марчук-Пазуру польські правоохоронці впіймали на гарячому минулого тижня в одному із варшавських ресторанів. Вона брала хабара від інвестора, зацікавленого в приватизації державної будівлі. Сама журналістка виступала в ролі посередника, повідомляє Радіо Свобода.

"Ідеться про купівлю за пільгових умов видавництва. Взамін за це вона вимагала від інвестора грошей на суму близько 100 тисяч євро", - заявив Матеуш Мартинюк із варшавської прокуратури.

Правоохоронці прослуховували телефон українки впродовж кількох місяців і запевняють, що мають безсумнівні докази її вини.

Варшавська прокуратура з подачі Центрального антикорупційного бюро пред'явила Марчук-Пазурi обвинувачення за фактом корупції. Жінці загрожує до 8 років ув'язнення.

Крім того, за словами речника прокуратури Матеуша Мартинюка, обвинувачувана у своїх корупційних діях користувалась підтримкою впливових осіб в уряді.

ВІДЕО ДНЯ

Продаж Науково-технічного видавництва має відбутися на основі конкурсу, його приватизацію проводить Міністерство державного майна.

Представники відомства не коментують інцидент, однак заперечують, що Вероніка Марчук-Пазура мала підстави посилатися на вплив урядовців.

Наразі Варшавський суд вирішив не утримувати Вероніку Марчук-Пазуру під вартою на час слідства.

Журналістка пробула у слідчому ізоляторі 48 годин, після чого її було випущено під заставу у 150 тисяч євро.

Сама Вероніка Марчук-Пазур не визнає себе винною в корупції. За її словами, конверт із грішми їй підклали в сумку перед виходом із ресторану. Адвокат польської зірки Міколай Пєтшак заявив, що якби "підставлений" правоохоронцями інвестор не пропонував грошей Вероніці Марчук-Пазурі, тоді не дійшло б до корупції.

"Вважаю, ми маємо те, що називається провокацією, - каже адвокат. -Тому що із матеріалів, якими володіє прокуратура, випливає, що за активного сприяння співробітників правоохоронних органів відбувається порушення законодавства. І внаслідок цього людині пред'являють обвинувачення".

Марчук-Пазура зіграла чимало головних ролей у польському кіно, останнім часом вона була членом журі y популярному серед поляків музичному ток-шоу.

До приїзду до Польщі у 1991 році Вероніка Марчук-Пазура була Оленою, закінчила з медаллю школу у Києві й встигла провчитись в педагогічному університеті Ніжина. Під час навчання підписала дворічну угоду з однією польською фірмою, що й стало для неї початком нового життя.

Її життя змінилося, відколи Вероніка стала дружиною відомого польського кіноактора та підприємця Цезарія Пазуру.

Закінчила юридичний факультет Варшавського університету, заснувала продюсерську та юридичну фірму.

Після розлучення з чоловіком не перестала бути зіркою кіноекрану, почала громадську діяльність. Крім усього, вона очолює польсько-українське культурне товариство, за допомогою якого, як зазначала сама Вероніка, створює міст культури між країнами.

Реклама:

Головне сьогодні