В Україні від пневмонії померли 20 людей - МОЗ

— 28 жовтня 2009, 15:53

Про це на прес-конференції в середу заявив перший заступник міністра охорони здоров'я Василь Лазоришинець.

За його словами, з 13 жовтня у Тернопільській області з попереднім діагнозом "пневмонія" померли 10 людей, в Івано-Франківській області - 6 людей, у Львівській області з 1 жовтня померли 4 людини.

Разом з тим Лазоришинець повідомив, що у 2008 році в Україні в цілому захворіло на пневмонію різних видів 238 676 людей.

"В Івано-Франківській області 13 140 осіб, Львівській області - 11 340, а в Тернопільській - 6 760 людей", - уточнив він.

Також Лазоришинець повідомив, що минулого року від пневмонії в Україні померло в цілому 6 465 людей: "З них в Івано-Франківській області - 94 людини, у Львівській - 245, у Тернопільській - 89".

Він уточнив, що дана статистика стосується усіх видів пневмонії. "У тому числі грипозних. Вони, на жаль, у нас у статистиці не розділені", - додав Лазоришинець.

Разом з тим, на уточнення, чи збільшилася кількість випадків смертей від пневмонії у порівнянні з аналогічним періодом у минулих роках, головний санітарний лікар України Олександр Біловол сказав, що минулого року кількість смертей від пневмонії була приблизно такою ж, як і цього року.

Біловол також повідомив, що епідеміологічна ситуація в країні до певного часу практично не відрізнялась нічим від минулого року, але "цей поріг був збільшений у західних регіонах".

Наразі епідситуація в країні "практично аналогічна, за винятком Тернопільської області".

На запитання "Української правди. Життя", чому Міністерство охорони здоров'я повідомило про смерті від пневмонії на Тернопільщині лише після того, як керівник обласного управління охорони здоров'я про це заявив на прес-конференції, Біловол відповів: "Ми всю інформацію отримуємо з регіонів. Коли ми її отримали, ми її одразу обнародували. Ми нічого не приховували".

Він також додав, що у міністерства "є деякі відповідні запитання до начальників управління охорони здоров'я і будуть відповідні рішення, що хтось десь вчасно не інформував".

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні