Росіяни щасливі без причини – соціологи

— 10 листопада 2009, 15:11

Майже три чверті росіян - 72% - вважають себе щасливими. Причому, за останні півроку щасливих жителів Росії стало більше на 3%.

Такі результати всеросійського опитування оприлюднили соціологи Всеросійського центру вивчення громадської думки, повідомляє Інтерфакс.

За даними експертів, найбільш високий рівень щасливих росіян було зафіксовано у березні 2008-го року - 77%, а найнижчий у 1992-му році - тоді лише 42% опитаних зізналися, що вони відчувають себе щасливими.

Опитування проводилося у вересні в 140 населених пунктах у 42 областях, краях та республіках Росії.

Згідно з опитуванням, частіше за усіх вважають себе щасливими жителі двох столиць (Москви та Санкт-Петербургу) - 80%. А про те, що нещасливі, зізнаються, здебільшого, жителі великих та малих міст - по 25%.

Причому молоді люди віком від 18 до 24 років відчувають себе більш щасливими (84%), ніж люди похилого віку (серед них про своє щастя зізналися 62%).

Тож, чим старші росіяни, тим більше серед них тих, хто відчуває себе нещасними: 12% серед 18-24-річних проти 29% серед респондентів у віці від 60 років і старше.

Рівень щастя серед освічених респондентів вищий, ніж серед малодосвідчених - 80 і 62% відповідно.

Різниця спостерігається і в групах з різним матеріальним становищем. Так, лише 52% малозабезпечених росіян зізналися, що щасливі. А от серед тих, хто має добре матеріальне становище виявилося 91% щасливих.

Соціологи не знайшли різниці в рівні щастя серед чоловіків та жінок: долі респондентів, які відчувають себе щасливими, у цих групах рівні - по 72%.

Реклама:

Головне сьогодні