На Запоріжжі епідемія відступає, а у Кіровограді вагітних консультуватимуть по телефону

— 19 листопада 2009, 10:35

Згідно з офіційними даними Запорізької санепідемстанції, станом на 17 листопада у Запорізькій області налічувалося 748 чоловік, лабораторно обстежених на грип, з яких діагноз грипу AH1N1 підтверджений лабораторно у 4-х, повідомляє УНІАН.

З хворих на AH1N1 двоє - жителі Запоріжжя, один - житель Мелітополя і ще один - житель Запорізького району.

Водночас, у Запорізькій області з 18-го листопада рішенням надзвичайної протиепідемічної комісії, сформованої облдержадміністрацією, знято заборону на проведення культурних і спортивних заходів.

Відповідне рішення ухвалене у зв`язку із значним зниженням рівня захворюваності на грип і ГРВІ на території регіону і зокрема - в Запоріжжі.

"Аналіз епідемічної ситуації свідчить, що якщо на 45-му тижні року (2-8 листопада) в Запоріжжі мало місце перевищення порогового рівня захворюваності на грип і ГРВІ (120,4 хворих на 10 тис. населення при пороговому рівні - 101,9), то вже на 46-му тижні ситуація стабілізувалася і показник захворюваності в контрольному місті - Запоріжжі - знизився до 60,9 хворих на 10 тисяч населення", - пояснили в прес-службі обласної держадміністрації.

Чиновники також зазначили, що "аналогічні тенденції зафіксовано практично в кожному районі області".

Водночас, повідомляє прес-служба, обласна надзвичайна протиепідемічна комісія зобов`язала організаторів культурних і спортивних заходів узгоджувати їх проведення з територіальними установами державного санітарного нагляду у кожному конкретному випадку.

У Кіровограді ж спеціалісти жіночих консультацій на період загрози епідемії грипу та ГРВІ консультуватимуть вагітних у телефонному режимі за умови, що вагітність проходить без ускладнень. Про це на прес-конференції повідомила акушер-гінеколог Наталія Журжер.

Вона також порадила вагітним зайвий раз не відвідувати жіночі консультації для планових оглядів, оскільки лікарі-гінекологи обов'язково телефонуватимуть кожній поставленій на облік жінці.

[L]Журжер відзначила, що організм вагітної має ослаблений імунітет і порадила майбутнім мамам утриматись від відвідування місць масового скупчення людей, обов'язково носити маску і в жодному разі не займатись самолікуванням.

Як повідомила начальник міського управління охорони здоров'я Любов Пивоварчук, у пологовому будинку №1 Кіровограда вже підготовлене ізольоване відділення для вагітних пацієнток, які захворіли через вірусну інфекцію. Зараз там проходять лікування 2 жінки, термін вагітності яких перевищує 37 тижнів.

На сьогодні у Кіровограді зареєстровано єдиний смертельний випадок від ускладнення, що дала вірусна інфекція. В обласній лікарні померла вагітна жінка, у якої стрімко розвинулось запалення легенів.

Реклама:

Головне сьогодні