У аеропортах ЄС "роздягатимуть" людей?

— 8 січня 2010, 11:54

Експерти ЄС обговорюють нині переваги і недоліки запровадження сканерів, що здатні просвітити крізь одяг. Однак конкретних рішень одразу не буде, фахівці спершу мають ретельно перевірити, чи справді новітні сканери здатні зменшити загрозу терактів, передає "Німецька хвиля".

Іспанія, котра нині головує в ЄС, вже застерегла від неузгодженого запровадження сканерів.

"Ми не повинні діяти поспіхом, беручи на віру, що сканер є найкращим заходом безпеки", - заявив у четвер іспанський міністр з питань транспорту Хосе Бланко.

ЄС уже протягом років пропагує з міркувань безпеки використання сканерів, що здатні на екрані показати роздягнену людину. Єврокомісія планувала ще 2008 року запровадження цих пристроїв у Європейському союзі, однак Європарламент висловив різкий протест.

Відтоді кожна країна ЄС самостійно вирішує, чи використовувати новітні сканери для контролю в аеропортах.

ВІДЕО ДНЯ

Досі серед 27 країн-членів ЄС немає єдності з цього питання. У той час, коли деякі країни, зокрема Нідерланди та Великобританія вже запроваджують ці пристрої, більшість держав спільноти налаштована скептично до цієї новації.

Франція заявила, що визначиться стосовно сканерів менше, ніж за місяць. Поки що президент Ніколя Саркозі дав завдання групі експертів підготувати висновки досліджень стосовно цієї техніки.

У Німеччині швидких рішень не передбачається. Урядовці погоджуються з необхідністю посилення контролю в аеропортах, але наголошують на дотриманні вимог безпеки для цих приладів і гарантуванні прав пасажирів. Міністр ФРН з питань юстиції Сабіне Лойтхойсер-Шнарренбергер нині заявила, що застосування сканера є доцільним тільки у тому разі, якщо це справді посилить безпеку.

Водночас, як наголосила міністр, пасажирам має гарантуватися захист інтимної сфери. Тим часом, згідно з опитуваннями, більшість німців підтримують запровадження в аеропортах сканерів, які здатні просвічувати крізь одяг.

А от у США посилять в 2010 році безпеку авіаперевезень, встановивши для цього в аеропортах ще 300 сканерів, повідомляє УНІАН.

Реклама:

Головне сьогодні