Іспанія даватиме українцям свої водійські посвідчення замість українських

— 12 січня 2010, 18:16

Документ дозволить українським громадянам, які легально проживають в Іспанії, але водійські посвідчення отримували в Україні, обмінювати їх на іспанські за спрощеною процедурою, повідомляє газета "Комерсант-Україна".

Угоду про взаємне визнання й обмін водійських посвідчень підписали 11 січня в ході візиту до Іспанії міністра закордонних справ України Петра Порошенка, повідомив заступник голови МЗС Валерій Чалий. Вона набуде чинності через 60 днів після ратифікації обома країнами.

Відповідно до угоди, українські водії, які легально проживають у Іспанії, але посвідчення отримали в Україні, зможуть оформити іспанські права на водіння легкового автомобіля без теоретичних і практичних іспитів, а права на водіння вантажівок і автобусів - після складання екзамену з водіння.

Для отримання посвідчень в Іспанії українцям потрібно буде повідомити номер, місце й дату видачі українського водійського посвідчення, номер документа, який засвідчує особу, номер ідентифікаційного посвідчення, виданого іспанським державним органом, а також указати місце проживання в цій країні.

За словами Чалого, раніше українцям, які проживають у Іспанії, для обміну прав водія необхідно було складати іспити іспанською мовою, що викликало певні труднощі. До того ж вартість процедури складала 2000 євро і вище.

Чалий зазначив, що Іспанія стала першою державою Євросоюзу, яка підписала з Україною угоду про взаємне визнання водійських посвідчень.

На думку заступника голови МЗС, це є важливим прецедентом для підписання подібних документів з іншими країнами-членами ЄС.

Позицію Чалого поділяють і в представництві Євросоюзу в Україні.

За словами прес-секретаря представництва Давида Стулика, видача водійських посвідчень знаходиться у компетенції національної влади країн. "Однак, якщо один із членів ЄС дійсно домовився з Україною про взаємне визнання прав водія, цей прецедент важливий для визначення позиції інших членів", - зазначив він.

Стулик також додав, що існує директива ЄС, відповідно до якої власник прав однієї з країн-членів Євросоюзу не зобов'язаний обмінювати їх при переїзді на проживання в іншу країну ЄС.

Як повідомило джерело в українському дипкорпусі, аналогічні переговори вже проводяться з низкою країн ЄС, у яких нещодавно пройшла чергова хвиля легалізації українських мігрантів, зокрема з Італією.

"У випадку з Польщею, приміром, ця проблема стоїть не так гостро: там менша вартість отримання прав водія, та й із польською мовою в наших справи йдуть простіше", - додав співрозмовник газети.

В організації, яка захищає права українських громадян за кордоном, - Всеукраїнській профспілці працівників-мігрантів в Україні та за її межами - вважають підписану з Іспанією угоду "черговим кроком у Європу".

"Ми вітаємо будь-які угоди, які розширюють наші права за кордоном", - сказав голова профспілки Сергій Олійник. За його оцінками, зараз за кордоном постійно проживають від 4 млн. до 6 млн. українських громадян.

За інформацією МЗС, угода про взаємне визнання водійських посвідчень дозволить отримати права декільком десяткам тисяч українських громадян, які легально проживають у Іспанії.

Реклама:

Головне сьогодні