Хворих на туберкульоз будуть примусово класти в лікарні – МОЗ

— 15 січня 2010, 12:51

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я у п'ятницю.

Нововведення регламентовані наказом МОЗ від 19.11.2009 № 846 "Про організацію надання медичної допомоги хворим на хіміорезистентний туберкульоз та на заразну форму туберкульозу, щодо яких судом ухвалено рішення про обов'язкову госпіталізацію".

У цьому наказі затверджені положення про відділення хіміорезистентного туберкульозу та про відділення (палату) для хворих на заразну форму туберкульозу.

Документ виданий на виконання відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України № 1285-р "Про додаткові заходи з протидії туберкульозу".

Як повідомляє прес-слжуба МОЗ, "метою створення умов для організації обов'язкової госпіталізації хворих, що виділяють збудників туберкульозу в навколишнє середовище, та які ухиляються від лікування і становлять загрозу розповсюдження захворювання серед населення України, є досягнення стабілізації епідемічної ситуації в країні за рахунок зниження показників захворюваності та смертності, попередження розвитку медикаментозної резистентності, підвищення ефективності лікування".

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні