Українці почали масово ввозити продукти

— 24 лютого 2010, 13:12

М'ясо, цукор, кава, вино й горілка, овочі та фрукти - ось основні види продуктів, які українці намагаються ввезти, бо у сусідніх державах вони коштують дешевше, та й пасхальні свята не за горами.

Особливо активізувалися порушники останніх два тижні, спроб побільшало втричі, повідомили "Німецькій хвилі" у Держприкордонслужбі західного регіону.

З усіх виявлених випадків контрабанди 74% - м'ясо. Його намагаються завести невеликими партіями до 300 кілограм, зазвичай з Польщі. Велику партію контрабанди м'яса до 20 тон в останні місяці затримували двічі.

З Польщі українці везуть і цукор, ціна на який зросла в Україні чи не найбільше. А от вино та горілку закуповують у Румунії, Молдові та Угорщині і везуть теж у незначній кількості до 5 літрів.

Каву, овочі та фрукти найчастіше доводиться вилучати на українсько-угорській ділянці кордону, інформують прикордонники. Водночас аналітики Держприкордонслужби прогнозують, що з наближенням свят незаконне ввезення продуктів частішатиме. Цей перелік поповниться твердими сирами, цитрусами та олією.

У митній службі не виключають, що активізується і так звана "сіра" контрабанда, коли товар намагаються ввезти за заниженою ціною чи вагою, або транзитною схемою.

Реклама:

Головне сьогодні