Від потужного землетрусу в Чилі постраждали 2 мільйони людей

— 28 лютого 2010, 10:52

Про це заявила президент країни Мішель Бачелет.

За останніми даними, в результаті землетрусу загинули щонайменше 300 осіб.

Поштовхи магнітудою 8,8 спровокували цунамі в Тихому океані. У той же час висота хвилі виявилася не настільки небезпечною, як прогнозували.

"Стихія завдала тяжкого удару по нашій країні. І вона знову випробовує нашу здатність справлятися з тяжкою ситуацією і ставати на ноги. Ми перевіряємо всі способи відновити основну інфраструктуру в країні", - сказала президент у телезверненні.

За словами Бачелет, в шести регіонах країни оголошено надзвичайний стан.

Як відомо, Чилі схильне до землетрусів - країна знаходиться в так званому "тихоокеанському вогняному кільці", на стику Індо-Австралійської і Євразійської підземних плит.

Землетрус почалося в суботу о 08:34 по Києву на глибині близько 35 км. Епіцентр знаходився у 325 км від столиці країни Сантьяго і 115 км на північний схід від міста Консепсьйон.

У багатьох районах пошкоджені автомагістралі, мости, обрушилися або постраждали будівлі. В околицях Сантьяго почалася пожежа на хімічному заводі.

Водо- та електропостачання в багатьох населених пунктах перерване, пошкоджений телефонний зв'язок і інтернет-лінії.

Термінал міжнародного аеропорту Сантьяго пошкоджений і залишиться зачиненим ще щонайменше 72 години, заявила влада. Рейси перенаправлені в аргентинський аеропорт Мендоса.

Крім того, цунамі, яке спровокував землетрус, вдарило по групі островів Хуан-Фернандес біля берегів Чилі. За даними місцевих ЗМІ, там загинули п'ятеро людей, ще декілька пропали без вісті.

У міру просування цунамі Японія попередила про те, що хвилі заввишки три метри і вище можуть вразити тихоокеанське узбережжя острова Хоккайдо.

Також американські геологи зафіксували щонайменше вісім повторних сейсмічних ударів у Чилі.

ВВС

Реклама:

Головне сьогодні