Книгу Гітлера "Майн кампф" у Росії визнали екстремістською

— 26 березня 2010, 12:14

Названа книга містить елементи автобіографії Гітлера з викладом ідей націонал-соціалізму і виражає мілітаристський світогляд, повідомляє Генпрокуратура Росії.

Крім того книга виправдує дискримінацію і знищення осіб неарійських рас, відображає ідеї, реалізацією яких став початок Другої світової війни.

Дотепер "Майн кампф" знаходилася у вільному доступі на деяких інтернет-сайтах, а також напівлегально реалізовувалася продавцями книжкової продукції, не будучи забороненою.

За дорученням прокуратури Башкортостану прокуратура Кіровського району Уфи провела перевірку виконання законодавства про протидію екстремістській діяльності, в результаті якої підтвердився факт вільного поширення книги "Майн кампф".

У зв'язку з цим прокурор направив до суду позов про визнання зазначеної книги екстремістським матеріалом.

ВІДЕО ДНЯ

Відповідно до закону "Про протидію екстремістській діяльності" віднесення документів до праць керівників націонал-соціалістської робочої партії Німеччини є підставою автоматичного визнання їх екстремістськими матеріалами і не вимагає додаткової аргументації і проведення експертизи.

Кіровський райсуд погодився з позицією прокуратури і визнав книгу Адольфа Гітлера "Майн кампф" екстремістським матеріалом.

Після вступу рішення суду в законну силу, ця книга буде внесена до Федерального списку екстремістських матеріалів.

"Українська правда. Життя"

Реклама:

Головне сьогодні