Британський учений хоче домогтися арешту Папи Римського

— 12 квітня 2010, 14:31

Вони залучили юристів із захисту прав людини, аби висунути понтифіку звинувачення у приховуванні випадків сексуального насильства у католицькій церкві, повідомляє The Times.

Причиною для нещодавнього скандалу став лист за підписом Папи, у якому той просить зважити на "інтереси світової церкви" під час розгляду справи американського священика, якого звинувачували у розбещенні двох хлопчиків та мали позбавити сану.

Річард Доукінс. Фото The Times

Це сталося у 1985 році, коли нинішній Папа очолював Конгрегацію Доктрини віри, яка розглядає випадки сексуального насильства.

"Це людина, чиїм першим поривом, коли його священиків спіймали зі спущеними штанями, було приховати скандал та приректи юних жертв на мовчання", - каже Доукінс, автор книжки "God Delusion" ("Бог як ілюзія").

"Ця людина не вища та не поза законом. Узаконене покривання зґвалтувань дітей - це злочин за будь-яким законом, який вимагає не приватних церемоній каяття або фінансованих виплат, а справедливості та покарання", - стверджує Хітченз, автор "God Is Not Great" ("Бог не великий").

Папа Бенедикт XVI збирається прибути до Британії 16-19 вересня та відвідати Лондон, Глазго та Ковентрі, де відбудеться церемонія канонізації кардинала Джона Генрі Ньюмена, теолога ХІХ сторіччя.

Активісти вважають, що задля арешту понтифіка можна вжити той самий правовий принцип, який було застосовано при арешті чилійського диктатора Августо Піночета у 1998-му році, коли той завітав до Британії.

Найняті ними юристи збираються звернутися до Королівської служби кримінального переслідування, аби відносно Папи було розпочато кримінальне переслідування, їхній власний цивільний процес проти нього або ж щоб ця справа дійшла до Міжнародного кримінального суду.

Вони сподіваються, що Папа не зможе скористатися дипломатичною недоторканістю - незважаючи на те, що візит буде державним, але сам понтифік не є головою держави, визнаною ООН, наголошують юристи

Нагадаємо, документи, що підтверджують безпосередню участь Папи Бенедикта XVI у розгляді справи священика-педофіла, нещодавно були надані адвокатами жертв. Йдеться про отця Мерфі, який зізнався у розбещенні понад 200 хлопчиків зі школи для глухих.

Реклама:

Головне сьогодні