Блог Містера Фрімена серед найкращих на планеті. Відео

— 19 квітня 2010, 14:31

За звання найкращого блога за версією Deutsche Welle боролися блоги англійською, німецькою, арабською, російською, французькою, фарсі, бенгальською, індонезійською, португальською, іспанською та китайською.

Переможцем у категорії "Найкращий блог" журі обрало англомовний ресурс Ushahidi: Crowdsourcing Crisis Information.

Це колективний блог, що супроводжує однойменну програму, за допомогою якої користувачі мобільних телефонів та соціальних мереж можуть позначати на інтерактивній карті координати "гарячих точок" та стихійних лих.

Технологія була розроблена 2007 року під час заворушень у Кенії. Відтоді ресурс сприяє у наданні допомоги жертвам військових конфліктів та стихійних лих. Широке використання він мав, зокрема, під час катастрофи на Гаїті.

"Ідея та технологія Ushahidi можуть бути застосовані у будь-якій іншій блогосфері, у будь-якій точці планети", - каже член журі Марк Глазер.

Перше відео - поява загадкового Містера Фрімена

У категоріях "найкращий відеоблог" та "найбільш незвичайний блог" перемогли представники російськомовної блогосфери.

Серед відеоблогів переміг ресурс "Містер Фрімен". містер Фріман - мультиплікаційний персонаж, створений невідомим автором.

Блог містить злісні монологи чоловічка, який страх як не любить людей - особливо тих, хто дивиться його ролики.

Головна мета блогера - "розбудити людей, аби вони почали мислити самостійно, накопичувати знання у власній голові, а не на вінчестері комп'ютера".

У номінації "найбільш оригінальний блог" перемогу розділили між собою російський "Прокинься, містере Ґрін" та бразильський Blog do Alem.

Останній ресурс являє собою колекцію фіктивних блогів, створених відомими особистостями, такими як Леонардо да Вінчі, Енді Воргол та Мерилін Монро.

У російському блозі молодий дизайнер з Москви оприлюднює свої колажі, малюнки, анімації, "фотожаби", які супроводжуються музикою та оригінальними текстами.

Реклама:

Головне сьогодні