Євросоюз пом'якшив візові правила для застряглих у ЄС через вулкан

— 20 квітня 2010, 08:43

"У цій безпрецедентній ситуації з перебоями повітряних перевезень випробувані нові візові правила. Багато іноземців, які опинилися в ЄС, не могли повернутися на батьківщину і багато хто з них стурбовані закінченням терміну візи", - зазначила європейський комісар із внутрішніх справ Сесілія Мальстрем.

"Ми можемо заспокоїти їх, що не будемо розцінювати як таких, що незаконно опинилися на території ЄС, і не будемо вимагати продовження візи", - сказала вона, повідомляє "Інтерфакс".

"Ми запевняємо також тих, хто прямує транзитом через територію ЄС, що виявимо максимальну гнучкість і допоможемо повернутися на батьківщину", - додала Мальстрем.

Згідно з комюніке, яке було поширено в Брюсселі у понеділок увечері, Європейська комісія рекомендувала країнам Союзу зробити виняток для деяких категорій іноземців.

По-перше, власники короткострокових шенгенських віз із терміном до 15 квітня можуть затриматися в Шенгенському просторі до нормалізації повітряного сполучення без продовження візи. Їм штамп у паспорт при виїзді буде поставлений без урахування прострочення візи.

По-друге, іноземцям, які вимушено опинилися в Шенгенській зоні (які бажають рушити в свою країну наземним транспортом через неможливість скористатися літаком, а також тим, хто прямував транзитом через аеропорти, але змушений оселитися в готелі), Єврокомісія рекомендує видавати безкоштовні візи без медичної страховки.

Реклама:

Головне сьогодні