Астрофізик Хокінг радить уникати контакту з позаземними істотами

— 26 квітня 2010, 10:31

Науковець, що страждає розсіяним склерозом і прикутий до інвалідного візка, розповів про свої припущення щодо життя за межами нашої планети в документальному телесеріалі каналу Discovery Channel.

Хокінг, який говорить за допомогою апарата, що синтезує людську мову, розмірковує про позаземні світи не вперше - учений прославився на весь світ завдяки своїй книзі про походження Всесвіту - "Коротка історія часу".

У новому серіалі Хокінг заявив, що інші форми життя, швидше за все, існують у багатьох куточках Всесвіту - але інопланетяни можуть просто-напросто використовувати Землю як джерело ресурсів для того, щоб мимохідь захопити її та рушити далі.

"Якщо прилетять жителі інших світів, то наслідки можуть бути такими ж, як для індіанців під час прибуття Колумба в Америку - тобто не найкращі", - сказав учений.

Таким чином, замість того, щоб намагатися встановити контакт з позаземними істотами, нам навпаки потрібно намагатися його уникнути, каже Хокінг.

ВІДЕО ДНЯ

Уже багато років люди відправляють у космос безпілотні апарати з зображеннями людини і з детальними діаграмами, що вказують розташування нашої планети, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Крім того, у космос регулярно посилають радіосигнали - з надією на те, що їх помітять іноземні цивілізації.

У Всесвіті більше 100 млрд. різних галактик, а в кожній галактиці - сотні мільйонів зірок. Тому цілком розумно припустити, що Земля - далеко не єдина планета, де існує життя, вважає учений.

"За моїм математичним розумінням, одні лише цифри змушують думати, що інопланетяни існують. Реальна проблема полягає у тому, щоб з'ясувати, як вони виглядають", - зазначив він.

Творці телесеріалу показали кілька версій вигляду мешканців інших світів - від двоногих травоїдних до літаючих жовтих, схожих на ящірок хижаків.

Однак Хокінг вважає, що велика частина мешканців Всесвіту, швидше за все, подібна до мікробів.

Реклама:

Головне сьогодні