Мити руки слід не лише перед їжею, а й після прийняття важливих рішень

— 7 травня 2010, 14:03

Команда психологів з Університету Мічигану дійшла висновків, що просте миття рук змушує людей почуватися значно комфортніше після прийняття якихось непростих рішень.

Дослідники розцінюють цю просту дію як своєрідне підведення риски, пише "The Telegraph".

Миття рук немов би прибирає усі сумніви стосовно того, чи правильно ви вчинили, вважає керівник дослідження Спайк Лі.

"Варто вам вимити руки, ви легше ставитесь до рішення, і не маєте розмірковувати над тим, чи насправді обраний вами варіант значно кращий за той, який ви відхилили", - пояснює психолог.

"Наші дослідження показали, що миття рук здатне символічно "стерти" ці тривоги", - додає науковець.

До дослідів, результати яких було опубліковано у журналі Science, було залучено групу студентів-добровольців під приводом проведення опитування споживачів.

З 30 компакт-дисків піддослідні повинні були обрати 10, які вони самі хотіли б мати, та розташувати їх згідно своїх уподобань. У винагороду їм пропонували залишити собі один диск, обравши з-поміж розташованих ними на п'ятому та шостому місцях.

Після цього половина студентів помила руки. Виявилось, що ці піддослідні відчули себе щасливішими за тих, хто цього не зробив.

"Коли учасники помили руки, їм більше не було потрібно обґрунтовувати свій вибір, зроблений під час другого оцінювання CD", - пояснює доктор Норберт Шварц.

Такі самі результати було одержано й у групі, що дегустувала фруктові джеми.

Отже, на думку науковців, миття рук позбавляє нас не лише бруду, а й слідів прийнятих рішень, прибираючи сумніви та потребу виправдати свій вибір.

"Цей "ефект чистого листка" може діяти й стосовно таких рішень, як вибір партнера чи купівля авто", - каже Шварц.

Миття рук дає нам не лише фізичне, але й духовне очищення. Отже, Шекспір мав рацію, змусивши свою леді Макбет невпинно намагатися змити провину зі своїх рук.

Реклама:

Головне сьогодні