В Україні почали реєстрацію мопедів з видачею номерів

— 10 червня 2010, 17:07

Державна реєстрація мопедів була запроваджена з 1 січня 2010 року, нагадав начальник департаменту ДАІ МВС Олександр Демянко.

За його словами, перша державна реєстрація мопедів, придбаних до початку 2010 року до 1 липня може проводитися без подання документів, що підтверджують правомірність їх придбання, за встановленою процедурою після проведення ДАІ відповідних перевірок.

Під час реєстрації мопедів передбачається видача тимчасових реєстраційних талонів на паперовій основі, які в 5 разів дешевші за пластикове свідоцтво про реєстрацію. При цьому строк дії таких талонів не встановлюється.

Вартість реєстрації мопедів повинна складатися лише з вартості тимчасового реєстраційного талону (45 гривень), номерного знаку, послуг за огляд транспортного засобу (11 гривень) та оформлення реєстраційних документів (15 гривень).

Для мопедів розроблено окремий тип номерних знаків. На сьогодні вже визначено виробників цих номерних знаків та підготовлені проекти договорів. Орієнтовна вартість номерних знаків для мопедів не перевищуватиме 25 гривень.

Право на керування мопедами (категорія "A1") може бути надано особам, які досягли 16-річного віку. Право на керування транспортними засобами відповідної категорії підтверджується посвідченням водія транспортного засобу і талоном до посвідчення водія транспортного засобу.

За словами Олександра Демянка, з початку року в Україні зареєстровано 972 ДТП за участю водіїв мопедів (з них 752 - з постраждалими), в яких 57 людей загинули та 853 отримали травми.

Реклама:

Головне сьогодні