Фаст-фуд вбиває 40 тисяч британців щороку

— 23 червня 2010, 12:29

Близько 40 тисяч британців щорічно вмирають в результаті вживання фаст-фуду та іншої нездорової їжі.

Такі дані опублікували спеціалісти з Національного інституту здоров'я і якості медичної допомоги Великобританії (NICE), повідомляє BBC.

Так, за інформацією NICE, хвороби серцево-судинної системи є провідною причиною смерті жителів Великобританії. Щорічно від цих захворювань помирають близько 150 тисяч британців.

Однак експерти зазначають, що близько 40 тисяч з цих смертей можна запобігти завдяки поліпшенню якості споживаної їжі.

Тож NICE закликає заборонити використовувати у продуктах харчування транс-жири. Зокрема, ці штучні жири часто можна зустріти в печиві, тістечках та їжі у фаст-фудах.

"Ми маємо докази з Польщі, Чеської Республіки та Куби, що зміни в раціоні харчування можуть привести до результатів з покращення стану здоров'я протягом двох-трьох років", - зазначив професор Саймон Кепуелл.

Також фахівці рекомендували скоротити вміст солі і насичених жирів в їжі. А вартість продуктів зі зниженим вмістом солі необхідно скоротити, у тому числі за рахунок субсидій.

Крім того, експерти NICE запропонували маркувати продукти харчування червоним, жовтим або зеленим кольором в залежності від рівня вмісту шкідливих речовин у них.

Реклама:

Головне сьогодні