Вода у Дунаї перевищила історичний рівень, а на заході підмило замок

— 1 липня 2010, 16:58

Про це попередили в Управлінні з питань надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації.

З урахуванням того, що в українській частині Дунаю рівень води перевищив свій історичний рівень, і у будь-який момент річкові хвилі можуть прорвати греблю, підрозділи МНС і держадміністрації придунайських районів готуються до можливої евакуації населення сіл, яким загрожує підтоплення.

"Зараз йде фільтрація дамби у районі Рені. Її у будь-який момент може прорвати", - заявили в МНС. "Хоча 30 червня аварійна частина греблі була укріплена впродовж 712 метрів".

Щоб координувати на місці зусилля загонів рятувальників з довколишніх областей, які сконцентровані разом з технікою поблизу села Орловка Ренійського району, до Одеської області вилетів міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич.

А тим часом на Прикарпатті через внаслідок проливних дощів стався частковий обвал п'ятої вежі Пнівського замку, який є пам'яткою національного значення.

"Ніхто не сподівався таких дощів, які підняли рівень ґрунтових вод. Обласна комісія з питань техногенних катастроф оперативно зробила акти обстежень та необхідну документацію для інформування про ситуацію Міністерства культури і туризму", - повідомив начальник Івано-Франківського облуправління культури Володимир Федорак.

За його словами, торік з обласного бюджету було виділено 25 тисяч гривень для виготовлення проектної документації щодо відновлення Пнівського замку. Водночас, силами місцевої влади було змінено русло ріки Підзамче, яка підмивала основу замку.

Наразі, обласна влада включила Пнівський замок у перелік постраждалих від стихії об'єктів і сподівається на допомогу уряду щодо відновлення пам'ятки архітектури. На думку фахівців, для реставрації Пнівського замку необхідно близько 10 мільйонів гривень.

Вперше про Пнівський замок згадується в 1482 році. Замок збудований в селі Пнів Надвірнянського району Івано-Франківської області. Він споруджений з великих тесаних брил сірого гірського каменю. Замок зведений як оборонний об'єкт, укріплений п'ятьма вежами. Товщина мурів сягає до 2 метрів.

За матеріалами УНІАН та Zaxid.net

Реклама:

Головне сьогодні