Небачені яскраві миті з життя польових мишей

— 28 вересня 2010, 06:48

Протягом року французькі фотографи Жан-Луї Клейн та Марі-Люс Х'юбер спостерігали за потаємним життям пухнастих гризунів, повідомляє The Daily Mail.

"Коли ми знімали у дикій природі, нам не потрібно було ховатися. Ти просто знаходиш хорошу точку, дуже тихо лежиш протягом довгого часу та чекаєш на мишей", - згадує 55-річний Клейн.

Спостереження за маленькими моделями у перші тижні після їхнього народження розпочалося в студії. Знімати таких малюків на волі було б ризикованим, адже тоді сполохана матір могла б покинути своїх мишенят.

[L]

"Замість цього ми зняли материнську поведінку в студії перед тим, як відпустити мишей, щойно дитинчата достатньо зміцніли для життя на волі", - каже фотограф.

Клейну та Х'юбер вдалося вхопити кожну яскраву мить з життя тваринок. Зокрема, їм вдалося зробити приголомшливі знімки миші, що пливе.

На вологих луках, де зазвичай мешкають гризуни, їм часто доводиться мати справу з водою, тож, перш ніж випустити тваринок на волю, фотографи помістили одну з них у маленький акваріум.

Фотографам вдалося підгледіти, як миші б'ються, як облаштовують собі домівки, як добувають їжу. На одному ж з фото мама-мишка обережно котить до гнізда своє маля по тонкій стеблині.

Однією з найяскравіших фотографій стала та, де миша висить на хвостиках своїх братів та сестер.

"Ці дуже молоді мишки стають незалежними та граються недалеко від свого гнізда. Після того, як матір іде, мишки декілька днів залишаються вкупі, підростаючи в спокійних умовах, а тоді розбігаються", - розповідає фотограф.

"Як і мавпа, польова миша має чіпкий хвіст і використовує його як п'яту лапу. Зазвичай, хвіст використовується для підтримування балансу, коли його власник видирається стеблами трави. Таким чином, миша може вільно використовувати обидві передні лапи", - додає він.

Як пояснює Клейн, хвіст миші завжди інстинктивно шукає, за що б ухопитися. Зазвичай, це стебла трави, але інколи це й просто "сусідні" миші.

Реклама:

Головне сьогодні