Роботу для українських школярів вибиратиме автомат

— 18 жовтня 2010, 15:11

В українських школах почали з'являтися новинки від центру зайнятості - так звані профорієнтаційні мотиваційні термінали. Їх встановлюють для того, щоб старшокласники змогли швидко визначитися з майбутньою спеціальністю.

Коштує кожен з них чимало - 31 тисячу гривень, пише "Сегодня".

Щоб отримати від автомату відповідь про най підходящу професію школяр має пройти кілька етапів. Так, моніторі спершу треба обрати, хто ти: учень, вчитель або батько.

Якщо обрати останнє, то на екрані з'явиться матеріали про те, як підготувати дитину до вибору професії, аналогічна підбірка і для вчителів. А от для дітей - тести.

Зокрема, тест з 20 питань дозволяє у загальних рисах визначитися з напрямком майбутньої професії - чи буде вона пов'язана з природою (агрономи, зоотехніки), технікою (інженери), знаковими системами (економісти), іншими людьми (вчителі, консультанти), художніми образами (артисти, письменники). Питання нескладні: наприклад, що вам більше подобається: спілкуватися з тваринами чи з людьми? (Розбирати машини або малювати?).

Далі можна проходити інші тести, які точніше визначать перспективи в професії. За деякі відповіді навіть дають призи. У терміналі є запитання на знання: наприклад, чим займається купажист або з якого віку можна офіційно працювати.

Якщо учень відповідає правильно, то отримує рингтон або картинку на свій мобільний через Bluetooth, якими обладнані термінали. Цікаво, що перші термінали були з інфрачервоними портами, і просунуті школярі самі закачували в них музику, картинки.

До кінця року в школах країни встановлять 8 тисяч таких терміналів. Поки їх набагато менше, але вчителі кажуть, що термінали дітям цікаві.

Реклама:

Головне сьогодні